V neděli jsme zahájili při dvou závodech podzimní část atletické sezony.

V Jablonci při tradičním mítinku závodníků do 19 let Mladá Evropa startovaly Amča Rappová, Linda Mejstříková a Tomáš Dostrašil.
 

Tomáš Dostrašil se velice těšil na svůj start na 100 metrů, kde jsme doufali v další zlepšení osobního rekordu. Bohužel závod pro něj skončil dříve než začal - po ulitém startu se u jeho jména objevilo DQ a bylo po nadějích. Tomáš bude mít ještě dosti příležitostí předvést na stovce pěkný výkon a ulítý start se prostě může stát. Myslím, že Tom si tuto daň tímto vybral a dokonce podzimu už neulije.

Amča Rappová si vyměřila rozběh na dálku. Po přípravě v létě, která sice nebyla dlouhá ale spíše méně intezivní jsme se rozhodli vyzkoušet náš nový přístup k rozběhu na dálkařském sektoru. Odezvy všech byly pozitivní Amča do prkna nabíhala s mnohem větší intezitou - dokonce ani nepřešlapovala tak často. Nakonec výkon 562 cm a porážka o dva centimetry od dorostencké mistryně republiky Kateřiny Hýskové.
Věřím, že stejně jako loni se Amča do MČR 22 vzchopí do výraznější skokanské formy.

Osobní rekord hned na začátek podzimní sezony předvedla Linda Mejstříková.

Na trati 200 metrů stáhla svůj původní nejlepší výkon více než o půl vteřiny na současných 27,41. Není to sice ještě žádný sprinterský zázrak - avšak pro finiš na půlce to není špatný základ.

Poněkud horší start do sezony zaznamenala Klára Michalská.

Po sedmi týdenní velmi vydařené přípravě jsme věřil v povedené starty na 100 m a v dálce při VC Třebíče.
Výsledky, kterých jsme však dosáhli mně malinko šokovaly. Závod na 100 m sice Klára vyhrála před brněnskou Rebekou Šilhanovou. Ovšem čas 14,15 s mně naprosto odrovnal....
Teplo, vitr 0,5 do zad a pohoda - přes všechyn tyto předpoklady tento neuvěřitelně bídný čas ! Musím říci, že v tréninku vše nasvědčovalo spíše útoku na hranici 12,60 ovšem tento zaběhnutý čas je nejhorším v kariéře Kláry.
Takováto hrůza má snad jediný pozitivní pohled. Pokud by tento čas byl opravdu reálný tak při čae 14,52 na překážkách má Klára asi nejlepší index techniky na světe !

No nic snad to byl jen úlet, možná technický omyl, nevím. Věřím však, že další závody přinesou úplně jiné výsledky.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved