V krásném slunečném počasí, které v letošní sezoně není úplně typické při ateltických závodech po celé republice, jsme po několika týdnech opět začali závodit.

Bohužel musím začít zprávou, která mně velmi mrzí. Při svém startu na 200 metrů se opět zranil Dominik Žižka zranění zadního steheního svalu, které se objevilo v červnu a zhatilo plány na letní sezonu se znovu obnovilo. Dominik i já jsme byli přesvědčeni, že zranění je již definitivně vyléčeno, když jsme před 14 dny absolvovali těžký trénink s běháním se zátěží. Bezchybné zvádnutí tohoto tréninku mně utvrdilo v tom, že je vše v naprostém pořádku.

Dominik si na nic nestěžoval a necítil žádnou bolest nebo nepříjemný pocit. Bohužel to vše platilo pouze do 80 metrů v jeho běhu na 200 metrů. To pocítil ve svalu opět pronikavou bolest a bylo jasné, že zranění se opět vrátilo. Znamená to prakticky konec sezony a stanovuje to to hlavní úkol podzimu - Vyléčit se do začátku přípravy na novou sezonu !

Ostatní andílci pak startovali se střídavými úspěchy.

Amče Rappové se příliš nevyvedla dálka, kde sice vyhrála, avšak výkon 520 cm nepatří k těm nejlepším jaké ve své kariéře skočila. Byl vidět, že je zapotřebí se ještě trošku vyskákat....

Klára Michalská vyhrála svůj běh na 100 metrů překážek. V konkurenci s řeckou závodnicí, která zvítězila na 400 m překážek se dostala k času 15,05 který není na začátek sezony špatný. Po výkonech z tréninků z minulých dvou týdnů, však poněkud zaostala za mým očekáváním. Myslím, že čas pod 15 vteřin by Kláru potěšil více.

V trojskoku se sešly pouze tři závodnice a tak Klára závodila hlavně sama se sebou. Snažila se pokořit alepspoň hranici 12 metrů. Tuto metu na rozdíl od posledního treninku techniky nezdolala a nejlepším výkonem soutěže tak zůstalo 11,65 metrů. Byl to alespoň kvalitní trenink a očekávám, že další start na trojskokanském sektoru již hranici 12 metrů přinese.

Velmi dobře si při mitinku vedl také Tomáš Boček - zástupce hradišťské části Atletiky s radostí, který se poslední týden připravoval v Jablonci. Po skvělém tréninku specky, kdy v týdnu běžel 3 x 500 po 12 minutách za 1:18 , 1:15 a 1:10 jsme věřili v útok na osobní rekord. To sice nevyšlo, ale s vítězstvím a časem 51,28 je Tomáš navýsost spokojen. V běhu za sebou nechal například domácí borce Lukáše Kožíška či Jindru Krále - medailistu MČR na 800 m.

V příštím týdnu nás čeká střídavě odpočinek a závody. Ve středu pojedme do krásného prostředí atletického stánku v Houštce a v sobotu nás čekají ligové boje.