Dnes počasí vyšlo a závody se podařily.

Závody za ideálního počasí je něco co jsme zatím v letošním roce moc nezažili. Při prvním kole KP žáků v Liberci bylo 6 stupňů, foukal studený vítr a pršelo i vzhledem k tomu jsem k výsledkům z minulých závodů moc nepřihlížel.
Chlapci a Karolína Hovorková - žákovská tyčkařka, která s Atletikou s radostí trénuje kondici a obecnou atletickou přípravu včetně rychlosti a odrazové připravenosti.

Začněme Ondřejem, který s sobotu poprvé překonal hranici šesti metrů. Dnes byl opět na dálkařském sektoru úspěšný -  604. Na centimetr přesně zopakoval osobní rekord  - 604 cm.

Za chvíli po dálce si Ondřej vyšlápl také na sprinterskou rovinku. Odhodlán k vylepšení svého rekordu na této trati byl v blocích velmi nervózní a poprvé start pokazil. Uklidnil se a byl z toho nový osobák 7,74 !  Vylepšení osobáku o více jak 3 desetiny bylo pro Ondřeje velmi motivační !
A nakonec 300 m. Ondra měl za úkol přiblížit se k hranici 40 vteřin. To se mu i přes velmi rozvláčný začátek podařilo. Čas 40,44 je vylepšení osobáku o více jak 2 vteřiny. Věřím, že pokud by neodmítnul běžet zpočátku tratě byl by to čas začínající trojkou.

Valeriy Hres a Vojta Karásek měli stejný program 60 a 300. Oba absolvovali rozběh na 60 m a finále vojta bohužel finále B, a Valeriy finále A. Zde si Val vylepšil podruhé v  dnešním dni osobní rekord na konečných 7,59. Pro Vojtu zatím je trať na 60 metrů trošku problém - nedaří se nám zkloubit výbornou frekvenci s délkou kroku která by Vojtu poslal rychleji do cíle. Nakonec 7,87.

Oba dva mi však připravili velkou dávku radosti při dalším startu - na 300 metrů. V dosavadním pořadí českých žákovských tabulek na této trati byli oba na mimo místa, která by zajišťovala start na mistrovství republiky. To se dnes změnilo !
Krátce - Valeriy Hres vyhrál v čase nového OR 38,18, Vojta Karásek druhé místo také v novém OR 38,81 !!

A co Karolína Hovorková ? Karolína k nám přistoupila na podzim s cílem vylepšit fyzickou připravenost, tak aby mohla dále pokračovat ve výkonnostním růstu ve své oblíbené tyči ! Její OR na 60 metrů v zimě začal někde kolem 8,90.
Karolína s nám pravidelně trénuje včetně nepříjemných tréninků. Absolvovala s námi také soustředění v italském San Benedettu, kde udělalal spoustu práce.
A výsledky se pomalu dostavují. Dnes Karolína v rozběhu na 60 m nový osobní rekord 8,34 !! A to už není tak špatné.

Všichni žáci mi dnes udělali radost a 3 týdny před Mistrovstvím republiky je to dobrá zpráva !