Letní bouřka se sprškou osvěžujícího deště nám odstartovala podzimní část sezony.

Kačka Hornová se po úspěšné jarní části sezony, kdy dosáhla doposud největších atletických úspěchů, vrhla střemhlav do podzimu. Startovala na 100 metrů. Z rozběhu, kde dosáhla času 12,85 postoupila do finále a tam jen o jednu setinku zaostala za vítězstvím. Čas 12,86 z finále odpovídá standardu, kterým Kačka po tvrdé přípravě zahajuje závodění. Kačka musí odpočinout a věřím, že každým dalším závodem se bude zlepšovat.
Tomáš Dostrašil mně při rozcvičování skoro až vystrašil. Vypadal úžasně a přes naakumulovanou únavu jsem věřil, že může běžet na 110 metrů překážek velmi dobrý čas. Tomáš si toho byl asi sám velmi dobře vědom a do vlastního závodu pak vlítnul přinejmenším trošku přemotivován. Odnesla to asi polovina překážek které se mu postavily do cesty. Kolize střídala kolizi a Tomáš působil jak dřevorubec v lese. Přesto výsledný čas 15,68 není k zahození. Pokud si uvědomím, že každá kolize jej mohla stát minimálně  desetinu... V příštím startu už bude Tom jistě klidnější a překážky na své cestě do cíle nebude bourat jak bowlingová koule.
Verča Milotová, která s námi byla poprvé na soustředění v Nymburku se postavila výzvě v podobě trati na 200 metrů. Spolu s Verčou byla v jejím běhu také Anna Kozlová, která tak trošku zaskočila všechny soupeřky při olympiádě mládeže v Plzni na trati 300 metrů, kde skvělým časem 40,37 vyhrála.
Verča, kterou kromě únavy trošku trápí také bolavá záda se postavila k tomuto souboji směle. V přímém souboji pak Anničku porazila a vytvořila si nový osobní rekord na dvoustovce 26,75. To je před blížícím se Mistrovstvím republiky žactva dobrá zpráva.

Vojta Karásek měl zase v běhu za soupeře vynikajícího sprintera Jáchyma Procházku. Ten po prohře na trati 100 metrů, chtěl vyhrát dvojnásobnou trať. Vojta poměrně hezky vyběhl prvních 80 - 100 metrů, pak však bylo i pouhým okem vidět, že mu prostě došlo a nastřádaná únava z posledních týdnů na něj dosedla naplno. Konečný čas 23,21 odpovídá tomuto stavu.

Všichni, kteří včera nastoupili na start zahájili sezonu v únavě ze které se nyní již jistě velmi rychle zregenerujeme a v dalších závodech nastane postupné zlepšení !