V sobotu bojovala "vlčí smečka" znovu na dvou frontách. Zatímco v sobotní podvečer se snažila již zkušena čtvrtkařská parta vylepšovat své osobní maxima na "palubovce" vídeňské arény Ferry Dusika, naše "mládí" se představilo v hlavním slovenském městě při otevřeném halovém Mistrovství Středoslovenského kraje. A bylo to vystoupení úspěšné.

Ve velice dobrém světle se představily obě mladé sprinterky - žačky Simča Sedláčková a Kačka Vávrová. Ty nejdříve nastoupily společně v 1. nejsilnějším  rozběhu a Simča doběhla v čase 8,35 s na třetím a mladinká Kačka o pouhopuhé 2 setiny za Simčou na místě 4.Pro Kačku znamenal čas 8,37 s vylepšení osobního maxima o 18 setin !! Obě pak postoupily do finále B ("áčko bylo určeno jen zástupkyním Středoslovenského kraje) a zde své časy ještě vylepšily. Simča skončila výkonem 8,27 s jen 2 setinky za svým "personal best" z léta na druhé pozici a Kačka znovu vylepšila své osobní maximum na 8,32 s !!! Kačka tak hned v prvním halové startu posunula svůj osobák z loňského podzimu již o 23 setin !!!!  Vítězka finále A zaběhla pak jen 8,53 s a tak holky dosáhly v konkurenci 63 (!!) závodnic druhého a třetího nejrychlejšího času z celého startovního pole. V krajském měřítku pak těmito výkony stanuly na 1. a 2. pozici žebříčku a  v tabulkách celostátních se Simča posunula do první dvacítky a teprve 13 letá Kačka bude figurovat cca 5 míst za Simčou !!!  Po dlouhém čekáni v tradičně "nepřetopené" hale pak Simča zaběhla stopadesátimetrovou trať v halovém osobním rekordu za 20,74 s což jí vyneslo hezké 3. místo ve startovním poli 55 žaček, Kačka vylepšila své absolutní maximum z léta o 3 desetiny a celkově skončil benjamínek startovního pole na krásném 5. místě !!

Ne zcela byla se svým vystoupením spokojena tentokrát Blanka Španělová. V rozběhu se trošinku zalekla nástupu zkušené slovenské reprezentantky Janky Veĺďákové a doběhla v čase 8,40 s na 5. místě, které jí ale zajistilo postup do finále B. V něm pak sice Blanka těsně zvítězila, čas s rozběhu však již nevylepšila a běžela o 3 setiny hůře. Blanka se tak musela včera sklonit před oběma žačkami, což se jí určitě nebude líbit a bude chtít brzy tuto skutečnost změnit :-).

V lepším světle než při své letošní halové premiéře se ukázala Barunka Ohnoutková. Ta zaběhla svůj druhý nejlepší halový výkon její atletické kariéry, přece jen ale Barča chce víc než včerejších 2:33,42 min. Poté co bude mít Barča za sebou v lepších  klimatických podmínkách jara probíhající přípravu se jí to jistě brzy povede.

Naopak spokojen se z Bratislavy může vracet Tomáš Daněk. Ten znovu potvrdil, že letošní výkonostní vzestup není náhodný a na čtyřstovce znovu pokořil hranici 54,00 s , když  zvítězil ve svém rozběhu v čase 53,80 s (vloni běžel Tom v hale 56,78...) . Na dvoustovce se mu dokonce podařilo v ostrých bratislavských zatáčkách překonat osobák absolutní a ten má u Tomova jména od včerejška hodnotu 24,62 s.

Závěrem musím poděkovat za ochotu panu Vávrovi, který nejenže mladé atletky a atleta do Bratislavy ochotně odvezl (stejně jako při minulém vídeňském startu vypomohl pan Španěl), ale po celou dobu jim pomáhal se vším nezbytným.  Bez  výpomoci rodičů by při našem počtu  členů ve skupině mnozí  závodit nemohli a nedočkali by se tak odměny v podobě, často vylepšených osobních maxim....