Dančí si z Šumperku odváží 3 osobní rekordy !!

Tomáš měl náročný závodní dvojblok. Nejprve startoval v sobotu v Ostravě při MMas žactva na své hlavní trati a sice - osmistovce. Náš cíl byl zaběhnout pod 2:20,0 a to seTomášovi při jeho druhém letošním vystoupení pod širým nebem na této trati splnit nepodařilo. Výsledný čas 2:22,03 min i přes Tomášův výrazný finiš nestačil na lepší než 9. příčku a to pro nás představovalo i přes velmi silnou konkurenci na této trati, přece jen trochu zklamání.

Svůj reparát  a to na výbornou složil Tomík hned v úterý v Šumperku při 2. kole soutěže družstev žactva. Nejprve v rozběhu šedesátky vylepšil svůj osobní rekord už na 7,96 s a poprvé překonal magickou 8 na této trati. Osobní rekord vylepšený o 14 setin sekundy je ještě zářivější při porovnání jeho času, jaký běžel přesně před rokem a sice 9,08 s. K tomu netřeba žádný komentář... A pak přišla osmistovka. Tomáš v početném 20 členném poli, držel plně instukce ohledně tempa a také se držel uničovského Janouška, který v sobotu zaběhl půlku již za 2:14.  Tentokrát se asi nestačil divit, když Tomáš, který s ním v sobotu prohrál o více jak 7 sekund vystupňoval na cílové rovince do mohutného finiše, Janouška předběhl a časomíra se zastavila na 2:15,76 min, což je vynikajíci nový osobní rekord o 5 sekund (!!) lepší než byl jeho nejlepší výkon z haly v letošním lednu. Oproti loňsku se už Tomáš zlepšil o neskutečných 23 sekund. Nutno ještě říct, že Tomáš v silně obsazeném závodě zvítězil a svým vítězstvím získal pro družstvo cenných 11 bodů.

Aby družstvu pomohl bodovým ziskem nastoupil Tomáš už hodně unavený na 150 m trať a i zde přes pokročilou únavu zaběhl další osobák a časem 19,48 s vybojoval cenných 5 bodů.

V sobotu Tomáš zaplatil ještě nováčkovskou daň, hned v úterý dokázal jak se umí z porážek poučit. Jeho nezlomná touha běžet znovu půlku a napravit nevydařený závod byla příkladná a i když jsem jej chtěl nechat trošku odpočinout a doporučil mu start na kratší trati, jeho odhodlání jsem nechtěl bránit. Nakonec z toho byl nádherný osobák na jeho hlavní tratí a jako bonus 2 další na tratích podpůrných. Tomáše úspěch určitě znovu povzbudí do další tréninkové práce. Zatím jsme si s atletikou jen tak hráli a přesto se dostavují výrazná zlepšení.Vaškovi roste na půlce kvalitní soupeř a dobrý tréninkový sparing.