Mladá šelma ze severu chce na jih do nové smečky.........

a my jí to v případě jejího vážného zájmu rádi umožníme . Snad mohu prozradit, že již před Vánocemi nás se svým tátou a maminkou navštívil, jeden z nejvýraznějších žákovských sprinterských talentů posledních let . Pochází z Havířova a jeho jméno je Honza VÁCHA. Na první pohled by se mohlo zdát, že z Havířova bereme všechno, tam se přece rychlíci rodí, nebo ne ?? Ale asi to tak samozřejmé zase nebude, každopádně nejslavnější atlet pocházející z tohoto města Pavel Maslák i Honza dostali rychlost od sudiček již od kolébky.

Na předvánočním tréninku v Uherském Hradišti ještě před naším odletem na Kanárské ostrovy na mne udělal svěřenec Tomáše Kopeckého moc dobrý dojem a bylo na první pohled evidentní, že jeho současný trenér položil do atletické budoucnosti talentovaného mladíka výborné základy, na kterých může Honza při přechodu do dorostu začít kvalitně stavět svou atletickou budoucnost.

Honza se samozřejmě zajímal i o studium, poněvadž v dubnu jej čekají přijímací zkoušky na střední školu a i tomuto požadavku umíme vyhovět. Střední odborná škola a gymnázium ve Starém Městě u Uh. Hradišti nabízí mladým uchazečům širokou paletu nabídek a internátní ubytování přímo v areálu školy je přímo nadstadartní. Vstřícnost pedagogů tohoto školního ústavu rozhodně nepřijde vniveč a první plody výtečné spolupráce přinesl již letošní ročnílk CORNY cupu, kdy děvčata ze Starého Města nejenže poprvé postoupily do celostátního finále této populární středoškolské soutěže, ale nakonec skončily na vynikajícím 2. místě s nevelkou bodovou ztrátou za gymnáziem Hády, kterému velí úspěšný skokanský trenér  Čiba Nezdařil .... Koneckonců o jejich úspěšném počínání přinesl zprávu o poslední článek v čtvrtelketníku Atletika, který v těchto dnech vychází :) Plánovaný vznik "Sprinterského centra" na jižní Moravě tak dostal další kamínek do své mozaiky a nabývá konkrétnějších kontur.

Myslím, že i Honzovi se u nás líbilo a tak je reálný předpoklad, že si nakonec plácnem. Zatím bude jeho přípravu i nadále zastřešovat jeho úspěšný coach, Honzík, ale za námi začne dojíždět již na první tréninky a také by se měl zúčastňovat všech plánovaných soustředění. Že jsme s jeho zařazením do našeho hledáčku, neudělali chybu dokázal i tuto sobotu, kdy se na pražském Strahově loučil s mládežnickou kategorií. V běu na 60 m překážek zvítězil ve vynikajícím čase 8.35 s a usadil se do čela letošních žákovských tabulek. Aporopos tento čas je 12. nejrychlejší  žákovskou šedesátkou české historie !!!

Také na hladkém sprintu neudělal žádnou ostudu a v závodě ve kterém zazářil další žákovský rychlík Štěpán Hampl z Kolína, který čase 6,97 s (!!) zaostal jen 4 setiny za českým rekordem Zdeňka Stromšíka, doběhl ve finále v hezkém čase 7.29 s na 3. místě. Osobní rekord Jendy je přitom jen o 3 setiny lepší. .... A kdo ví, třeba se pod vysněnou 7 podívá i on již příští rok :)

J.V. 14.12.2014

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved