Vlčí smečka kralovala v halové sezóně 2017 sprintům na Moravě !!!

V těchto dnech zveřejnil Český atletický svaz na svých webových stránkách Moravskou halovou ročenku za rok 2017.Není žádným tajemstvím že sezona o pro nás byla úspěšná a jedinou kaňkou byla neúčast Zdeňka STROMŠÍKA na HME v Bělehradě, kterému postup mu unikl o jedniu jedinou setinu sekundy. Pohled do ročenky, perfektně zpracované moravský statistikem ze Zlína Judr. Bohumilem Vránou mně přinutil k lehce nabubřelému nadpisu, ale skutečnost mi dává za pravdu. Bez možnosti pravidelného tréninku v zimních měsících v hale (i když i tato skutečnost přestane od příštího roku platit.....) dokázali mí svěřenci obsazovat často ty nejvyší příčky v průběžných tabulkách od žákovských až po kategorie seniorské. Posuďte sami.

Nejkratší moravský mužský sprint má neomezeného vládce a tím je Zdeněk STROMŠÍK. Své královské žezlo drží pevně s náskokem 5 setin před Dominikem Záleským z Olomouce, který na MČR dospělých si doběhl ve výborném čase 6,75 s pro bronzovou medaili. V první desítce mezi muži najdeme časem 6,95 s na 5. pozici dalšího člena Vlčí smečky, juniora Honzu Váchu, který je navíc suverením lídrem mezi juniory s náskokem více jak 8 setin sekundy !!!! Takže shrnuto na 60 m máme lídra jak mezi moravskými muži, tak i mezi juniory !!!! Navíc Honza je i 4.nejrychlejším Moravanem na dvoustovce a v juniorské kategorii mu patří na této distanci druhé místo , když rychleji běžel jen další talentovaný Hradišťák, překážkář specialista Erik Jelínek......

Mezi ženami poprvé v kariéře obsadila lídrovskou pozici Kateřina VÁVROVÁ !!!! Ta jediná porušila hegemonii atletek z AK OLYMP Brno a Vítkovic ( v první desítce najdeme kromě Katky jen jména závodnic z těchto oddílů !!!) Dvojnásobná juniorská mistryně republiky z letošního roku běžela letos v hale fantastický absolutní rekord 24,12 s a ten ji posunul v moravské ročence na lídrovskou pozici, tedy 1. místo, před takové závodnice jakými jsou Jana Slaninová (24,15 s), nebo účastnice loňského ME v Amsterdamu Marcela Pírková (24,22 s) . Na šedesátce ji  nový osobní rekord 7,52 s zajistil mezi moravskými ženami 3. místo, 5 setin za Pírkovou, setinu za Slaninovou a 8 setin před Veronikou Paličkovou z Vítkovic.  Mezi juniorkami "děvčica ze Slovácka" samozřejmě vede. V TOP TEN na dvoustovce mezi moravskými ženami i jméno Štěpánky KOLÁŘOVÉ, která je časem 25,55 s sedmou nejrychlejší moravskou sprinterkou a mezi juniorkami jí patří 3. místo pořadí, za Vávrovou a Luckou Krupařovou, která, ač trénující v Praze běhá v dresu AK OLYMP Brno...

Neztratili jsme se ani na dlouhém sprintu. Poté co jsme pravidelně mezi muži  mívali  zásluhou Vaška Vlčka, Tomáše Bočka, Tomáše Vondráčka a v létě Adama Zelinky v první desítce zastoupení i na hladké čtvrtce,  letos  je to početně skromnější, ale stojí za to !! David CÉSAR časem 49,46 s obsazuje mezi muži 2. pozici, přičemž rychleji běžel letos jen Martin Juránek (48,91 s) . V přímém souboji však dokázal David na Mistrovsví Moravy a Slezska , favorizovaného závodníky Univerzity Brno porazit a připsal si tak moravský titul !!!!

A samozřejmě, že myslíme i na budoucnost... Velkou radost mi letos udělala žákyně Adrianka FORNŮSKOVÁ, které patří za čas 8,12 s nádherné dělené 2. místo moravských tabulek v kategorii starších žaček. Drobná Áda bude mít v létě políčeno na čas pod 8 sekund. A trenér bývalý dálkař, měl radost i z výkonů žákyně prvním rokem Terezky SKLENÁŘOVÉ, která za magickou 5 metrovou hranicí zaostala o jediný centimetr, výkon 499 cm jí však garantoval 5. místo mezi staršími kolegyněmi a ze svého ročníku 2003 i ona kraluje moravským tabulkám !!!!!

Co říci závěrem ??  Ve vší skromnosti, pohled do letošních halových tabulek ukazuje dominanci naši skupiny na sprinterských tratích na Moravě a ve Slezsku. Nezbývá než si přát, aby v letní, mnohem důležitější sezóně jsme navázali na tuto skutečnost. Halové "chlubení" je o ničem pokud sezóna pod širým nebem nenaváže na naše výkony v zimním období. A  věřte mi, že očekávání vytvářejí určitý tlak a přílišná zodpovědnost jen svazuje. Pevně však věřím , že jsme natolik silní, že s tím budeme umět poradit :)

MORAVSKOU HALOVOU ROČENKU 2017 NAJDETE: ZDE

J.V. 5.4.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved