"Moravský gigant" družstev se nám vydařil

V hanácké metropoli - Olomouci - se konal na sváteční Den osvobození - za účasti 44 (!!) družstev  tzv. gigant družstev a jeho 1. kolo. Závod se nám vydařil a hned v úvúdu sezóny předvedli členové "Vlčí smečky" řadu vynikajících výsledků, padly dokonce 2 osobní rekordy. Na startu se v neděli představili: Kačka VÁVROVÁ, Majka ŠIMLOVIČOVÁ, Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Honza VÁCHA. Pojďme se podívat malým drobnohledem na každého zvlášť.

Skvělá premiéra v dresu brněnského Olympu Kateřiny VÁVROVÉ

Z druhého letošního startu Kateřiny VÁVROVÉ jsem měl trochu obavy. Kačka nedokončila v tomto týdnu  reprezentační soustředění štafet a vlastně jej ani nezačala. Hned druhý den jejího pobytu v Nymburku jsem jí odvezl na vlak do Kolína s teplotou 39,1 C. Ta naštěstí brzo ustoupila, nicméně Kačka celý týden netrénovala a byla ve stavu nemocných. Z plánované premiérové čtvrtky sešlo, otázkou bylo, zda bude 18 letá sprintterka ze Slovácka schopna vůbec nastoupit v dresu prestižního brněnského Olympu k soutěži. V pátek jsem vedoucímu družstva Josefovi Sečkářovi potvrdil, že Kačka k závodu nastoupí a poběží dvoustovku !!! 

Bylo to správné rozhodnutí. Uvolněná a usměvavá  Kateřina vstoupila do sezóny nejlepším prémiovým časem své atletické kariéry. Ten byl do včerejšího dne téměř o půl sekundy horší (vloni v Brně 24,97). V Olomouci to bylo přesvědčivé vítězství a 11 bodový zisk pro družstvo za 24,49 s (w 0,0 m/S)!! Kačka se s 1 sekundovým náskokem katapultovala  do čela českých juniorských tabulek, mezi českými ženami bez rozdílu věku figuruje n 3. pozici za Marcelou Pírkovou (24,06 s) a Zuzkou Hejnovou, která běžela v jihoafrickém Potschfstroomu 24,21 s. Zatím dobrý a vypadá to, že plánovaný výkonnostní cíl pro letošní rok, čas pod 24,00 s, nemusí být  utopíí ....

Honza s 21,25 body největším sběračem Slovácké, vítězství na stovce a PB na dvousovce....

Nová posila týmu družstva dorostenců Jan VÁCHA byl na Hané taktéž hodně vidět. I přes skutečnost, že i jej sužovala nepříjemná "rýmečka" Honza nastoupil ke 2 povoleným individuálním startům a štafetě. V běhu na 100 m, který se současně vyhodnocoval do soutěže "Atletics day" si odnesl vítězství za 11,19 s. Tím vylepšil svůj týden starý výkon z Přerova o celou desetinu a  blíží se ke svému osobnímu maximu 11,12 s.  Včerejší výsledek jej zařadil na průběžné 3. místo mezi českými dorostenci.

Na dvojnásobné distanci svedl Honza nádherný souboj se svým kamarádem Šimonem Hánou a i když v cíli nakonec dálkaři s osobním rekordem 730 cm na cílové šachovnici podlehl, ze souboje vyšlo vylepšení osobního rekordu na 22,52 s a 9 bodů do sbírky.  V závěru náročné a dlouhé soutěže pak Honza ještě nastoupil jako finišmen sprinterské štafety, která běžela ve složení Jánoš,Majerčák, Romanchenkov,VÁCHA, dosáhla času 45,52 s a bylo to opět druhé místo a 9 bodový zisk.

Celkově pak přispěl Honza nepočetnému týmu dorostenců svými více jak 21 body k překvapivému 3. místu družstva Slovácké....

Letošní premiéra Štěpánky v osobáku, ale čtvrtka se musí rozběhnout odvážněji....

Posledních 5 týdnu sužovalo Štěpánku KOLÁŘOVOU nepříjemné zranění úponu, který si přivodila na březnovém soustředění v Nymburku. Po 5 týdnech omezeného tréninku se včera postavila na start čtyřstovky ... Štěpánka ještě nevěděla, zda se se může na zraněnou nohu spolehnout a závod rozběhla velmi, ale opravdu velmi opatrně. S mezičasem na dvoustovce za 30,2 s nelze doufat na výkon pod 60 sekund. I když Štěpánka byla v závodě asi jedinou závodnicí, která běžela druhou polovinu tratě rychleji než první... :D Nakonec z toho vzešlo hezké 3. místo a vylepšení osobního rekordu na  60,25 s !! To nejedůležitější noha drží a Štěpánka získala novou jistotu. Zvýšené sebevědomí jí v příštích startech bude určitě hodně pomáhat.

Smutná Majka po "bolavé" stovce již ke startu dvoustovky nenastoupila....

Tento odstavec se mi píše nejhůře. Pracovitou a talentovanou slovenskou sprinterku sužuje od soustředění v Africe bolest nártu. Prošli jsme již všechna vyšetření, včetně odborného vyšetření u Mudr. Miloše Pinka, který je nám velmi přátelsky nakloněn, ale žádné z vyšetření a že jich bylo, stresovou zlomeninu nepotvrdilo a noha bolí a opuchá...

Včera se sice ještě Majce v prvním běhu podařilo zaběhnout bezbolestně čas 12,44 s a dokonce porazila těsně porazit o 2 setinu svou největší slovenskou rivalku Patricií Garčárovou, ale ve druhém běhu, který se počítal do VC Olomouce a ke kterému nastoupilo 8 nejrychlejších sprinterek ze všech kategoriíí, Majku hned po startu prudce v nártu píchhlo a bylo po nadějích. Majka sice s velkým sebezapřením doběhla do cíle, ale z původně plánovaného startu dvoustovky již logicky sešlo. Nyní nastane opět kolečko odborných všemožných vyšetření a my se na jejch základě budeme muset rozhodnout co dál ?

Další start na Honzu, Kačku, Štěpánku, Davida, ale i Zdeňka čeká v úterý při Přeborech Moravskoslezského kraje, který se koná v Ostravě. V sobotu již pak je na řadě extraligové kolo v Plzni, kam odcestuje Zdeněk a ligová kola ve Vyškově a Uherském Hradišti.

J.V. 9.5.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved