MAJKA ŠIMLOVIČOVÁ MÁ Z PRVÉHO DNE ŠAMPIONÁTU 2 MEDAILE !!!!!

Ve své nejzářivější formě se na Mistrovství Slovenské republiky mužů a žen, které se koná v Banské Bystrici představila Mária ŠIMLOVIČOVÁ. Majka si načasovala formu v pravý čas a ze stadionu na Štiavničkách si po 1. dnu odváží hned 2 medaile. Tu první, bronzovou ze stometrového sprintu, tu druhou za štafetu  v hodnotě stříbra. Jedná se vůbec o Majčiny první medaile  ze šampionátu dospělých pod širým nebem.

Už nějaký čas jsem věděl, že forma 18 leté "Vlčice" z Horky nad Váhom roste den ode dne. V rychlostních tréninkových ukazatelích nezaostávala příliš ani za Kateřinou Vávrovou, ale v závodech to ne a ne prodat. Roční závodní pauza byla na ní přece jen znát a Majka hledala zracenou jistotu. Po včerejšku je jasné, že ji našla a na dráhu se i dnes i v dalších týdnech postaví ta stará dobrá Majuška, kterou jsme znali před zraněním v roce 2015 a která se kvalifikovala až na dorostenecké MS do kolumbijské Cali.

Už v rozběhu naznačiila své možnosti, když uvolněným během nedala juniorské slovenské mistryni Patrici Garčárové žádnou šanci na vítězství a bezpečně si pohlídala postup z 1. místa. Škoda jen poměrně silného protivětru, který provázel závodnice ve 2. běhu...... V 8 členném finále se sešla velmi kvalitní konkurence v čele s nejrychlejší slovenskou sprinterkou současnosti Alexandrou Bezekovou, finalistkou halového MS, specialistkou čtvrtkařkou Ivetou Putalovou a také juniorskou mistryní Garčárovou  a vícemistryní Močáryovou z nedávného šampionátu v Bratislavě, kde Majka ještě brala bronz.

O vítězství Alexandry, která stále ještě útočí na limit MS v Londýně nemohlo být pochyb, ta zvítězila v čase 11,69. O další medailová místa se ale svedl hezký souboj, když nakonec si pro stříbro doběhla Iveta Půtalová. Na 3. místě, pře doběma juniorskými sopupeřkami, které ji před týdnem v Bratislavě porazily doběhla v nejlepším letošním výkonu naše 12,25 s Majka, pouhých 14 setin za Putalovou. Na 4. místě dospurtovala do cíle časem 12,36 Petra Močáryová za Stavbáru Nitra, až 5. místo časem 12,39 s brala juniorská mistryně Slovenska z haly i pod širým nebem Patrícia Garčárová....

Majka po celý čas působila nesmírně uvolněným dojmem a také bylo evidentn vidět, jak zapracovala na startech, které dříve bývali  spíše její slabinou. Dokonce šla krátce po startu do čela závodu, jak je vidět z přiloženého videa !! Škoda mírného protivětru (-0,4 m/s). Kdyby v povolené normě se sprinterkami spolupracoval, mohli jsme se dočkat i pokoření B limitu na MEJ, který má na SLovensku hodnotu entry standartu, tedy 12,00 s.... VIDEO ZDE nebo na youtube ZDE

Uvolněnost ze stovky přenesla Majka i jako finišmenka dubnické štafety, která běžela ve složení Bučková-Holeyová-Žilková- ŠIMLOVIČOVÁ. Majka přebírala na posledním úseku štafetový kolík jako 3. v pořadí se značnou ztrátou na první dvě štafety. Ztráta na vítěznou Duklu B. Bystrica, byla příliš velká, ale mohutným finišem a umazáním cca 10 metrů (!!)  na nitranskou finišmenku se mohl kvartet AK Dubnice oprávněně radovat z druhého místa a hezkého času 48,48 s !!

Dnes pokračuje šampionát druhým dnem. Na programu jsou dvoustovky a úspěšná Vlčice by se měla představit i ve čtvrtkařské štafetě. Jestli se jí podaří, stejně jako včera rozšířit medailovou sbírku Vlčí smečky z národních českých a slovenských šampionátů, která po včerejšku čítá letos zatím neskutečných 17 medailí (!!) se dozvíme již dnes v pozdní odpoledne.

VÝsLEDKY: ZDE 

PS: I druhý den slovenského šampionátu můžete sledovat živě na streamu: ZDE

TAK DRŽTE MAJCE PALCE !!!!

J.V.2.7.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved