MAJKA ZKOMPLETOVALA SVOU MEDAILOVOU SBÍRKU ZLATEM ZE ČTVTKAŘSKÉ ŠTAFETY !!!!!

Nesmírně úspěšné vystoupení na MSR dospělých má za sebou MAJKA ŠIMLOVIČOVÁ, která dnes ke včerejšímu bronzu ze stovky a stříbru ze sprinterské štafety, přidala dnes kov nejcenější.Kvartet AK Dubnice nad Váhom byl na čtvrtkařské štafetě bezkonkurenční a mistrovský titul mu patří plným právem. Jako bonus pak Majka ještě přidala finálové 5. místo na dvoustovce v nejlepším letošním čase 25.03 s !!!!

Na dvoustovce postoupila Majka do 8 členného finále 4. nejrychlejším časem 25,30 s (+0,0 m/s). Opět to ve finále vyšlo na nepříliš výhodnou druhou dráhu, ale i z ní dokázala dobře se cítíci Majka zabojovat. Suveréně zvítězila Iveta Putalová v hezkém čase 24,17 s o druhém místě Emy Zapletalové (24,74 s) také nemohlo být pochyb. Bronz brala Stanislava Lajčáková, která jako poslední dokázala zaběhnout pod 25 sekundovou hranici, kterou pokořila o 8 setin. Velký boj se svedl o 4. místo mezi Patricí Garčárovou a naší Majkou , nakonec byla v cíi v čase 25,02 s o jednu jedinou setinu rychleji závodnice ze Špišské Nové Vsi. Majka si tedy nejlepším letošním časem 25,03 s (+1,6 m/s) doběhla pro hezké 5. místo.

Zanedouho se Mária postavila na svůj třetí úsek čtvrtkařské štafety a běžela ho výborně. Každý kdo viděl její běh ať už "live" nebo prosřtednictvím streamu mi musí dát za pravdu. Majka, která přebírala štafetový kolík jako poslední, dokázala stáhnout ohromný náskok zejména banskobystrické štafety a předávala své kolegyni jako první !!!!!! I její velkou zásluhou štafeta AK Dubnice nad Váhom, která běžela ve složení  Holleyová- Bučková-ŠIMLOVIČOVÁ-Slivková brala za čas 3:58,42 min po zásluze mistrovský titul !!!!

Majka si tedy z letošního národního šampionátu odváží 3 medaile všech kovů a jedno 5. místo !!!! Ziském dalších 3 medailí přispěla velkou měrou do sbírky medailí z národních šampionátů, který se po víkendu rozšířil na počtu úcthodných 18 medailí ( 7 x zlato - 2 x stříbro - 8 x bronz) !!!!!!!