Krajské přebory mužů a žen Libereckého kraje ...

Jako první se z andílků postavila na start své trati Pavla Karešová. Byla to první osmistovka v sezoně a na Pavle bylo vidět , že je dosti nervózní. Naším cílem jednoznačně bylo pokořit hranici 2:30 a běžet výrazný osobní rekord. Celý rozběh byl od prvních kroků po výstřelu dosti neuspořádaný a nervózní. O strkanice, zakopnutí a různé šťouchance nebyla nouze. V jednu chvíli zůstala Pavla úplně zavřená v klubku běžkyň a já měl jen obavu aby neskončila v kotrmelcích na zemi. S její subtilní postavou k tomu nebylo daleko. Naštěstí se podařilo vše ustát a přes velmi pomalý začátek se v druhém kole zrychlilo.

Pavla chtěla porazit svou oddílovou kolegyni o rok mladší Denisu Fořtovou (OR 2:26) a asi 150 metrů před cílem zaútočila, Denisu předběhla a dokonce si vytvořila drobný náskok. V cílové rovince se však bohužel ukázalo, že náskok nebyl dostatečný a Denisa využila svých zkušeností a nakonec Pavlu opět předstihla o pouhé 4 desetiny. Přesto z toho byl pro Páju velmi hezký nový osobní rekord 2:28,86 - zlepšení toho původního o více jak 4 vteřiny mně potěšilo. Věřím, že další zlepšení na sebe nenechá čekat.

A co ostatní borci?
Tomáš Dostrašil startoval včera mimo soutěž na přeboru polských krajů bohužel k jeho běhu se prostě nesešli přihlášení soupeři na start a tak došlo k paradoxní situaci, kdy prostě běžel sám. Výkon 8,53 zaostal jen setinku za osobákem. Dnes s postavil na hladkou šedesátku a časem 7,53 se osobáku nepřiblížil.

To Vojta Karásek předvedl jednu ze svých parádiček a běhu na hladkou šedesátku se raději vyhnul zdařilým ulitým startem. Vojta to dokáže - já to vím - a přesto to ve mně vždy vzbudí silné negativní emoce. Neboť vím, že Vojta to prostě ulít umí a minimálně několikrát za sezonu i musí....
Naštěstí se napravil reputaci na startu 200 metrů, čas 23,93 znamená jeho nový osobní rekord v hale na této trati. Na jabloneckou zatáčku není tento čas špatný a Vojta může jen litovat, že své formy nemohl využít na šedesátce.

Valeriy startoval na 400 metrů a jeho čas 52,96 zůstal dosti daleko za jeho i mým očekáváním. Musíme si prostě přiznat, že výpadek v tréninku speciální vytrvalosti zaviněný téměř měsíční nemocí průdušek je prostě znát. Musíme se zamyslet jak s načatou halovou sezonou dál.

Kačka Hornová potom časem 8,48 na 60 metrů prostě nedokázala opět překročit svůj stín...

Kromě Pavly se nakonec všichni andílci podíleli na kvalitním vystoupení tří jabloneckých smíšených štafet 4x150.

Nyní nás čeká spíše tréninkový týden, který vystřídáme týdnem ladicím a připravíme se krajské přebory dorostu za 14 dní.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved