Nadějný návrat marodů na dráhu, to je dobrá zpráva z dnešních Krajských přeborů dorostu a žáků z jablonecké haly.

Karolína Kořínková se na dráhu vrátila ve velmi dobré formě

Jako první vstoupila do soutěží Karolína Kořínková. Po týdnu nemoci jsme byl velmi zvědav jak se Kája zvládne vrátit na závodní dráhu. A byl to velmi nadějný návrat. Kája odstartovala k první disciplíně kterou byla šedesátka s překážkami. Na plůtkách podlehla po velmi pěkném souboji jen Kateřině Kadavé. Kája sama ví, že dosažený čas 9,26 má spoustu rezerv a já věřím, že do Mistrovství republiky se nám je podaří využít. Na hladké šedesátce běžela Kája v rozběhu 8,24 a umístila se na třetím místě ve finále už byla na Karolíně vidět mírná únava. Přesto i když zaznamenala horší čas 8,33 umístila se nakonec na třetím místě za výbornými Adélou Novotnou a Františkou Rappovou. Byla to tak druhá medaile pro Karolínu - bronzová. Celou sbírku doplnila nakonec Karolína zlatem ze štafety a mohla jít domů ověšena třemi medailemi.

Barča Bradová na šedesátce poprvé pod 8,20...

Pořádnou porci práce měly dnes před sebou i ostatní členky týmu. Barča Bradová zaklekla do bloků šedesátky s dorostenkami zanedlouhou po Karolíně. Bára prochází sezónou letos velmi hezky a zajímavostí je, že vlastně každý start znamená vylepšení osobního rekordu. V rozběhu čas 8,23 znamenal další zlepšení a postup do finále. Finále nakonec ovládly sprinterky Jičína, které se dostaly pod 8,10. Barunka nakonec skončila čtvrtá za Klárou Hoffmanovou (8,12) z Liberce s novým osobákem 8,19 ! Barunka tak poprvé běžela pod 8,20. Další běh, další osobák a já jsem byl naprosto spokojen.
Barunka se medaile bohužel nedočkala ani na dvoustovce. Vytvořila si nový halový osobák 27,65 a skončila na bramborové čtvrté pozici. Za výbornými Jičínskými sprinterkami Půhonou, Menčíkovou a vítěznou naší Verunkou Milotovou.

Krásný souboj v trojskoku svedla Páťa s Leonou Vokálovou

Páťa Janů měla před sebou také slušnou porci práce. V plánu byl osobák na šedesátku a také trojskok ve kterém ji čekal ostrý souboj s Leonou Vokálovou. Páťa v rozběhu šedesátky běžela 8,50 - dvě setiny za osobákem. Ve finále B pak Páťa skvěle zabojovala, vyhrála a v čase 8,40 - nový osobák !
V sektoru trojskokanek se pak odehrála neskutečná bitva dvou současných předních dorosteneckých skokanek. Leona Vokálová tentokrát chtěla opravdu vyhrát. Obě holky začaly poněkud vlažně a pokusy kolem 10,80 nenaplňovaly očekávání svá ani trenérů. Ovšem byla to bitva pokusů. Když Leona zlepšila svou serii na 11,02 tak Patrika odpověděla taktéž 11,02 ! Bitva se posunula až do posledních pokusů naprosto vyrovnaně. Posledním pokusem Leona zapsala nový osobák 11,47. Patricie byla odhodlána nedat svou kůži zdarma a posledním pokusem opravdu zabojovala. Skok to byl nejpovedenější -  11,20 a to prosím bez celého prkna. Patrika tak získala andílkům stříbro a bude se těšit na odvetu skvělého souboje na Mistrovství republiky.

Návrat Verči Milotové

Dalším marodem navrátilcem byla Verča Milotová. Ta si daň zimních nemocí odskákala v této sezoně nejvíce. Prakticky od poloviny prosince se střídá týden nemoci s krátkým časem tréninku, Vše nakonec vyvrcholilo před zhruba čtrnácti dny kdy Verča lehla totálně na týden v horečkách a léčbou antibiotiky. V tomto světle se titul krajské přebornice na 200 metrů a čas 26,31 jeví skoro jako zázrak. Uvidíme kam nás zdraví pustí a jak naložíme dále se zimní sezónou. Veronika si udělala radost ještě ve štafetě 4x150 metrů. Základ štafety tvořili tři andílci - Verča, Barča a Páťa doplněni o Ladu Hallmanovou. Jejich výkon byl skvělý a tak si nakonec všichni andílci odnesli zlato !

Jedna bronzová, dvě stříbrné a tři zlaté to je konečná suma medailí, kterou andílci dnes nasbírali.

Pomalu se začneme připravovat na Mistrovství republiky takže GO Andílci GO !