Dvojí vítězství Kačky, poprvé i nad překážkami ...

Ve skvělé formě se v těchto dnech nachází žákyně Kateřina VÁVROVÁ, která si dnes v rámci tréninku odskočila do nedalekých Otrokovic  pro dva tituly krajské přebornice a v obou případech se tak stalo vylepšením oddílového rekordu na netradičních tratích 40 yardů a 40 yardú s překážkami.

O Kaččinem vítězství na hladkém krátkém sprintu nebylo žádných pochyb a Kačka také suveréně splnila roli favoritky, když již v rozběhu šokovala vševhny přítomné vynikajícím časem 5,33 s !!!!  Ve finále pak svou pozici již jen kontrolovala a suveréně zvítězila v opět vynikajícím čase 5,39 ... Ten kdo se nemůže v těch yardech nějak zorientovat, tak připomínám jen pro srovnání, že v žákyních tady běžela v minulosti dopoud nejrychleji dnes česká juniorská reprezentantka Martina Černochová  v roce 2009 a sice  ve stejné hale dosáhla času 5,40 s..... Kačka by dnes tímto časem obsadila mezi stejně starými chlapci 2. místo a to myslím hovoří za vše... Kaččin čas je i novým žákovským  oddílovým rekordem na této ne zcela tradiční distanci, když doposud byl v držení Hany Krhovské, která tady běžela v roce 2003 ruční čas 5,4.... Rychleji z hradištských atletek běžela jen česká reprezentantka Yveta Mazáčová, která tady už jako dorostenka předvedla čas 5,26 s...

Zatímco o vítězství na trati 40 yardů hladkých nebylo pochyb, nad stejnou distancí s překážkami jsem byl v soudech obezřetnější. Kačka , ale znovu dokázala jaký velikánský pokrok za poslední rok udělala a také, že ráda přijímá každou novou výzvu. Zatímco v loňském roce běžela Kateřina na této trati  čas 7,05 letos vylepšila svůj výsledek téměř o celou sekundu a po dvakráte v rozběhu a pak i ve finále zaběhla shodně vynikajících 6,11 s (!!) a to už prediguje i velice solidní výsledek i na mistrovské trati 60 m př. a kdo ví co se stane po ještě důkladnější překážkářské přípravě v létě.  Zatím z toho byl opět oddílák doposud shodně a na ruku Valsová se Smištíkovou 6,0 s a druhý titul krajské přebornice, tentokrát trochu překvapivý, ale o to cennější. Kačka znovu ukázala, že dnes si může vybírat nejen  mezi tratěmi 60,150, 300 m, ale  nově i s tratěmi ztíženými překážkami, a to krátkými a v létě i těmi dlouhými.

Tuto neděli nás pak čeká další závod v Bratislavě, kde se Kateřina společně se Simčou Sedláčkovou a Zdeňkem Stromšíkem představí na trati 60 m.

Pozn 1 yard = 0,914 , 40 yardů = 36,56 m.