Od hotelu FIS na chatu Pod Soliskom za méně jak půl hodiny !!! 

Ve Vysokých Tatrách trávíme na kondičním soustředění již 6. den a dnes dopoledne po pravidelném ranním fartleku okolo Štrbského plesa byla na pořadu dne opět horská tůra. Ta dnešní vedla od hotelu FIS, kde začíná pod skokanskými můstky a vede téměř diretisimou po trati lyžařské sjezdovky velmi příkrým svahem až na chatu Pod Soliskem, která lěží ve výšce 1840 m. Dále pak pokračuje až na téměř 2100 metrů vysoký vrchol Predného Soliska. A právě první polovina tratě, tedy od FISu po chatu nám každoročně slouží jako test ověření naší fyzické kondice. Strmý svah vždy řádně prověří náš oběhový aparát, kvadricepsy a lýtka necítíte a srdce vám bije jak o život a chce vyskočit z hrudního koše ven :-)

Vždy se snažíme vystoupat na chatu v co největším tempu a letos se to povedlo nejlépe Vaškovi VLČKOVI, který vytyčenou trasu zdolal v novém "osobním rekordu" za 29:33 s. Znamenitě mu sekundoval Radek JUŠKA, který byl v cíli jen o 14 sekund pomaleji, na třetí pozici se umístila půlkařka Linda MEJSTŘÍKOVÁ, která vystoupala za 33:50 min. Ale ani ostatní se nešetřili. V solidních časech doběhli, někteří došli i Zdenda Stromšík, SImča Sedláčková, Kačka Vávrová i Klárka Michalská. No a nakonec se to podařilo i oběma trenérům, ty však potřebovali k výstupu jednou tolik času co ti nejlepší :-)

Na chatě Pod Soliskom se ale nikdo dlouho neohřál, stačilo pár minutek na vydýchání a pokračovalo se dál. I když štít Predného Soliska patří k nejpřístupnějším štítům Vysokých Tater je velký rozdíl jestli se k chatě dopravíte pohodlnou sedačkovou lanovkou, nebo jej vystoupáte po svých, jako tomu bylo u nás. Nicméně ti nejlepší nepotřebovali k dosažení vrcholu ležícího ve výšce 2093 metrů opět více jak půl hodiny. Těm , kteří si pospíšili se otevřelo nádherné panorama velehor, trenéři se museli spokojit s  pouhým dosažením vrcholu. Výhledu zabránila hustá mlha, která zahalila vrcholky velehor a také začalo drobně sněžit.... Nezbývalo než urychleně sesoupat otéměř 900 výškových metrů níže, kde bylo přece jen o mnoho vlídněji.

J.V. 12.10.2012

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved