Druhé největší maďarské město Debrecín, poskytlo již potřetí v řadě azyl české juniorské, atletické reprezentaci. Letos nám zatím moc nepřeje počasí, je poměrně chladno a to zejména sprinteři moc rádi nemají. Přesto naplánované tréninkové objemy, plníme zatím na 100 % a v podstatě nejsme počasím nijak výrazně limitováni. Zdenda Stromšík, Michal Desenský a Tomáš Boček tvoří jádro naší malé skupiny, při nácviku štafet s námi trénuje ještě Honza Jirka. Bohužel další z pozvaných mladých sprinterů s kterými do širšího štafetového výběru počítám jsou buď zranění, nebo dali přednost v závěrečné fázi přípravy, před hlavní sezonou  přípravě doma s osobními trenéry.......... I tak ale zdravé jádro štafety Desenský, Jirka, Stromšík doplněné o Tomáše Bočka sbíhá s velkým zaujetím a dokonce i na plánovaných úsecích. Na první úsek totiž počítám s Markem Bakalárem, takže teď jen, aby všem sloužilo zdraví a letos by kluky nemusel limit (40,40s), opravňující je k účasti na MS v Barceloně minout. Bude to však znamenat zejména větší zainteresovanost těch, kteří pozvání od zástupce šéftrenéra, byť s díky, odmítli.....

Jinak Zdeněk STROMŠÍK se zdá být v dobrém rozpoložení a kondici. Ve všech parametrech překračuje loňské ukazatele, v těch silových je to oproti minulému roku 100:1. Síla je ukazatel, který Zdendovi k vytyčenému cíli  a sice splnění limitu k účasti na juniorském mistroství světa určitě chybět nebude !!! Teď zbývá jen vyběhat a přetavit vše ve finální výsledek, protože  jen to a nic než to se počítá..... V oblasti rychlostní vytrvalosti Zdena při tréninku 4x200 m s 8 minutovým intervalem plně sekundoval Michalu Desenskému, vítězi halové čtvrtky z letošního roku. Po posledním úseku se ale zdálo, že Zdenda v cíli zlomený, chce svým hlasitým dávením triumfnout párek lvů z nedaleké ZOO.

Také Tomáš BOČEK, který po celé jaro předvádí markantní výkonostní nárust, předvedl při tréninku 3x150 m-150 m-500 m poslední pětistovku lepší jeho dosavadního osobního rekordu !!! Vzhledem k tomu, že se jednalo o poslední 9. úsek, tak mi z toho trošku spadla brada. Ale i pro Tomáše, stejně jako pro Zdenu platí. Důležitý bude výsledek až na dráze a to jak se nám podaří formu správně načasovat. Vše ostatní je sice povzbuzující, ale hodnotí se jen a jen efekt.....

To v přímořském letovisku San Benedetto del Tronto, kam odcestovala druhá parta pod vedením Martina MIchalského jsou na tom přece jen s počasím o něco lépe. Ani tam sice teploty netrhají rekordy a na toto období je na Apeninském poloostrově poměrně chladno, přece jen ale přímořské klima ukazuje i přívětivou tvář a modré azuro už se několikrát ukázalo po celý den. Velice povzbuzujíci zprávy dostávám od Vaška Vlčka, který mílovými kroky dohání tréninkové manko, zapříčiněné virovým onemocněním a příprva zaměřená více na běhání mu dělá vyloženě dobře. Sympaticky vyznívá snaha Simony Sedláčkové osvojit si techniku krátkých překážek natolik, aby mohla v budoucnu být rovnocenou partnerkou těch nejlepších českých překážkářek její kategorie. Martin ve svých telefonátech nešetří chválou a přiznal, že v začátcích neměly v žákovském věku takové parametry ani Pavlína Soprová s Klárkou MIchalskou.... Tak uvidíme, čeká nás ale ještě moře práce.

Zahanbit se nechtějí ani sprinterka Blanka Španělová a benjamínek skupiny Kačka Vávrová. I tady se dle Martinových slov ukazují obě děvčata v nejlepším světle...A tak po návratu do vlasti, nám nezvývá nic jiného než vybrousit formu a pustit se s vervou do závodů s cílem atakovat osobní rekordy. Moc času už nám nezbývá, sezona pro některé začíná již za 2 týdny  !!!

J.V. 18.4.2012

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved