Naše "olympíjské nádeje" v Bratislavě zabojovaly !

S halami jak víte je to na Moravě velký problém a tak využíváme každé příležitosti ke startům v blízkém zahraničí. A skloubit požadavky všech členů, již poměrně rozrostlé skupiny, nebývá vždy právě jednoduché. Některé závody jsou určeny jen pro žáky a mají jiný rozsah disciplin, jiné naopak pro atlety, kteří již  s většími zkušenostmi a pohybují se na úrovni minimálně 1. VT a vyšší... Mítink "Olympíjské nádeje" nabízí bez poplatku start všem zájemcům ročníku 93 - 98 a tak to bývá početně i časově pěkný masakr. S tím je potřeba počítat a obrnět se trpělivostí. Jen například startovka běhu na 60 m, kdy každý účastník startuje v "A" i "B" běhu čítala na 130 chlapců a 120 dívek !!!! Samozřejmě, že to pak bývá náročnější jak pro závodníky, tak i trenéry....  A tak jsem s žákyní Simčou Sedláčkovou, Blankou Španělovou, kterou čekala premiéra na prvních oficiálních atletických závodech a Tomášem Daňken vyrazil  v 8:00 směr do140 km vzdálené slovenské metropole, abych se o půl desáté večer navrátil poměrně vyčerpán domů do Uherského Hradiště, no a dnes, zatímco výše jmenovaní budou odpočívat, vyrazím do Bratislavy znova. Takový je už ale trenérský úděl, a i když si tu a tam zanadáváme nad "ztraceným" víkendem, nikdo to opravdu vážně nemyslí. Trenérské zářicí oči, těšící se ze sebemenšího drobného úspěchu jejich svěřenců, dotyčné prozrazují, že ty "ztracené" víkendy (a že jich do roka bývá) ve skutečnost milují, že mají svůj vyvolený sport rádi nade vše a že si bez něj, snad už ani svůj život  nedokážou představit.....

Ale k vlastním závodům. Velkou radost mi udělal Tomáš DANĚK. Ten se konečně po pozměněné přípravě dokázal zrychlit. Tomáš, který by měl do budoucna svým somatotypem směřovat ke trati 800 m, překonal včera výrazně své osobní rekordy na obou tratích na kterých se představil. Nejdříve v běhu na 60 m zaběhl 7,68 s a o hodinu později po dobré startovní reakci (0,155) svůj nově vytvořený osobáček  vylepšil o 5 setin. Tomáš se na této trati oproti loňsku zlepšil o výrazné 3 desetiny !! Svou letošní premiéru na trati 400 m vyšperkoval krásným absolutním osobáčkem, když te halový překonal o 2,5 sekundy. Tomáš se dokonce velmi statečně, po 3/4 tratě držel vyborného půlkaře Martina Sadila, který se pyšní venkovním osobákem na čtvrtce pod 51,00 s !! Odměnou za statečný výkon byl Tomášovi rovněž nový osobní rekord, kdy hranici 54,00 s nepřekonal jen o 3 setiny. Tomovi patří gratulace a díky za neustrašený a nebojácný projev !!! Je to velký obrat oproti minulým letům a Tom učinil první krůček k dalším a ještě výraznějším zlepšením.

Spokojen jsem byl i s atletickou premiérou Blanky ŠPANĚLOVÉ, pro kterou byla ještě donedávna atletika španělskou vesnicí (ostatně jen na okraj. vít že v Německu  toto úsloví je nahrazeno termínem "česká vesnice" ???    Nechme ale symboly stranou, každopádně se Blanka s neznámým prostředí poprala na jedničku. Na šedině byla při prvním startu na ní přece jen znát malá nervozita, ale i tak dosáhla hezkého času 8,41 s. Bylo však jasné, že tato bývalá gymnastka může svůj čas ještě stahnout  a tak se i stalo.  Ve druhém běhu ukrojila Blanka v přímém souboji se Simčou Sedláčkovou dalších 6 setin a tak se na výsledek 8,35 s přece jen líp dívá. A jsem si téměř jist, že další zlepšení na sebe nenechá dlouho čekat. .. Večer o půl 8. nastoupila Blanka k běhu na 200 m a i tu zanechala hezký dojem. Vzhledem k dosavadnímu nulovému tréninku rychlostní vytrvalosti, je čas 27,97 s příjemným překvapením. Blančiny přednosti, ale budou ležet především na nejkratších sprinterských tratích, tedy 60 m a 100 m. Věřím, že nebude trvat dlouho a Blanka, nejpozději v příštím roce bude běhat pod 8,00 s.

Stejný výsledek očekávám i od žákyně Simony SEDLÁČKOVÁ. Ta odcestovala k prvním letošním závodům trošku nakřáplá a i když jsem ji v autě "zakázal" kašlat, pod pohrůžkou jedno zakašlání 10 Kč do prasátka, u Břeclavi jsem to u částky 330 korun vzdal a přestal počítat.  I tak si ale indisponová Simča odvezla z haly vylepšený osobáček o 2 desetiny a projevu, kterému nešlo technicky snad nic vytknout, přece jen chybělo agresivnější pojetí. Ale deficit síly, je u žákyně přece jen normální, nicméně ambiciozní Simona ví, že její dobré pohybové návyky budou jejím velkým vkladem do budoucna. Ještě má čas.....

Dnes po obědě vyrazím s Tomem Vondráčkem, Vašem Vlčkem, Tomem Bočkem a Zdendou Stromšíkem k největšímu slovenskému halovému mítinku na Elán 2012, s velmi kvalitním meezinárodním obsazením. Tak nám držte palce !!!

J.V. 29.1.2012

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved