Další vylepšení osobního rekordu, tentokrát o půl vteřiny, přineslo mistrovský titul pro Veroniku Milotovou.

Když jsem Veroniku vloni na podzim poprvé zaregistroval na závodech mladších žáků v Turnově, jevila se mi jako velký talent, který by jednou mohl vozit medaile z Mistrovství republiky.
Že to bude již za půl roku a pod mým vedením jsem však nedoufal. Po zmíněných závodech jsme s Veronikou a jejími rodiči hovořili o tom, že by chtěla pokračovat v přípravě v naší skupině Martyho andílků.
Veronika je odchovankyně Desenské líhně talentů od paní trenérky Dáši Michkové. Slovo dalo slovo a od podzimních měsíců se Veronika velice přirozeně začlenila do jablonecké části Atletiky s radostí. Zahájila s námi přípravu ke které přistupovala velice svědomitě a zodpovědně.
Pomalu se začala zlepšovat a já věřil, že na prvním Mistrovství republiky v její kategorii, již bude letos jako žákyně prvním rokem, startovat.
Že to bude ovšem takový hukot to jsem nečekal.
Verča v sobotu v rozbězích, které jsou doslova během proti chronometru, splnila mé pokyny a rozběhla se takovým způsobem, že v cíli se časomíra zastavila na čase 41,96 ! Postupovala do finále z prvního místa a já se těšil na dnešní finále. Jen poznamenám, že do tohoto startu měl její osobní rekord hodnotu 42,74.

Do finále nastoupila ve třetí dráze - oprávněně získala dráhu favoritek. Při poslední přípravě před startem jsem Verče říkal, že svůj úkol splnila a jakákoliv medaile, bude jen obrovským úspěchem.
Ovšem po dnešním dni již tak trošku začínám tušit, že Veronika opravdu nerada prohrává ! Po startu se na nejdelší rovince velice rychle dotáhla na Annu Surákovou z Plzně. Během rovinky se držela ve vyrovnané pozici a před druhou zatáčkou zaútočila na pozici vedoucí.
V zatáčce se dostala do čela a dokonce jsem měl pocit, že zrychlila.
Anna Suráková na celé cílové rovince již nedokázala náskok Verči zlikvidovat a náš andílek proťal cílovou pásku v novém osobním rekordu 41,49 jako novopečená mistryně republiky !

Na žákyni prvním rokem vskutku husarský kousek.

Aby tomu nebylo málo o chvíli později pak nastoupila do prvního úseku štafety na 4x300 metrů, kde spolu s Hankou Kouckou, Ladou Halmanovou a Leonkou Vokálovou bojovaly do posledního úseku o titul s děvčaty z Atletiky Jižní Město. Za tuto štafetu na posledním úseku vyběhla se ztrátou několika metrů Anna Kerbachová - čerstvá česká rekordmanka na 300 metrů časem 39,66. Proti takové síle jsme nakonec neměli šanci.
Ovšem bylo z toho skvělé druhé místo, které si holky báječně užily.

Účet Verunky Milotové za první mistrovskou halovou sezonu tak čítá:  Mistrovský titul na 300 metrů individuálně, zlato ve štafetě dorostenek na 4x200, a stříbro ve štafetě žákyň na 4x300.
Myslím, že není co dodat. snad jen...

Jen tak dále Veroniko !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved