K atletice patří bohužel i zranění....

O dnešním tématu nereferuje žádný trenér rád. ZRANĚNÍ..... Přesto i ony k atletice patří. My v současné době máme na "marodce" 2 členy Vlčí smečky. Dlouhodobě zraněná je slovenská sprinterská naděje Mária ŠIMLOVIČOVÁ a indispozice postihla a já pevně věřím, že jen na pár dnů i Zdeňka STROMŠÍKA.

Zranění jsou noční můrou nejen atletů a atletek, ale i jejich trenérů. Několikaměsíční tréninková dřina, která má vyústit v odpovídající výsledek, bývá často doslova zničena během jedné setiny sekundy. Horší investici s nejasným výsledkek nenajdete. Mnohým se v tu chvíli "zboří svět". Tolik úsilí to stálo, tolik energie, ale často i nemalých finančních prostředků a pak běhen krátkého okamžiku je vše pryč.  Atleti a atletky ale patří mezi ty sportovce, kteří moc dobře ví, že zranění zkrátka k jejich sportu patří a dokážou  se znovu odrazit z úplného dna k výšinám , či jako bájný Fénix povstát z popele....

Tou první, kterou zranění postihlo je Majka ŠIMLOVIČOVÁ. Pro nás ale zase tak překvapivé nebylo, poněvadž Majka začala mít problémy s nártem již prakticky od listopadu a často silná bolest jí na čas vyřadila z tréninku. Symptomy jasně ukazovaly na stresovou frakturu, ale ani jedno z odborných a pečlivých vyšetření od renomovaných ortopedů "únavovku nepotvrdilo". Toto prokletí běžců má svůj dynamický průběh a tak tomu bylo i Majky. V předzávodním období, při vstupu do treter, byla bolest častější a silnější. Při mládežnickém kole v Olomouci začátkem května doběhla svůj finálový běh již s velkým sebezapřením, následné a opětovné vyšetření pak potvrdilo naštípnutí "os naviculare". neboli kosti loďkovité..... Pro sympatickou slovenskou sprinterku toto zranění znamená 6 týdnů chození o berlích a s končetinou v ortéze a samozřejmě i předčasné ukončení sezóny. Po důkladné rehabilitaci zahájí Majka již v září přípravu na atletickou sezónu 2017 !!!

A co vzkazeje zklamaná, ale silná Majka na svém facebookovém profilu : "Takto pred rokom som prežívala tie najkrajšie chvíle svojho života, plnila som si krásne sny,všetko bolo tak ako som si predstavovala a zrazu sa niečo stalo a všetko je úplne inak. Od októbra ma trápil bolavý nárt zo začiatku to bola len slabá bolesť, ktorá sa postupne zvyšovala. Ale aj tak som sa rozhodla že halovú sezónu pobežím a určite môžem povedať, že to nebolo zlé rozhodnutie a stálo to za to. Všetko zas začalo dávať zmysel aj keď som bola na niektorých tréningoch limitovaná a museli sme trošku ubrať ale dalo sa to zvládnuť a hlavne noha držala! Verila som, že to bude už len dobré. No bohužiaľ nebolo. Začala som sezónu a hneď som ju musela aj skončiť. A zas začal ten istý kolotoč vyšetrení, rengenov a nakoniec z toho sú barle a ortéza + únavová zlomenina. Verím že takto o rok budem mocť ukázať čo vo mne je a už budem konečne 100% zdravá!!! "

Ne tak dramatický průběh má zranění Zdeňka STROMŠÍKA. Toho jako finišmena české reprezentační štafety na Zlaté tretře krátce po doběhu do cíle, lehce píchlo v  dolní oblasti krátké hlavy bicepsu femoris. Zdeněk poté již necítil žádnou bolest, při prudším pohybu se však pichlavá bolest ozývala. Sono vyšetření, které následovala 3 dny po ZT žádné poškození neobjevilo, nicméně Zdeněk v noze nemá žádnou jistotu a včera při lehkých rovinkách o postiženém místu zkrátka "věděl" . Proto jsme požádali šéftrenéra Tomáše Dvořáka o možnost odborného vyšetření na fyziolklinice profesora Pavla Koláře a Tomáš ač nám nemohl nic slíbit termín vyjednal. Moc děkujeme aZdeněk již tento čtvrtek odjede do Prahy na odborné vyšetření.

Plánovaný pondělní start na Memoriálu Odložila, kde měl Zdeněk běžet mimo individuálního staru 100 m i reprezentační štafetu a v obou případech usilovat o limit na ME v Amsterdamu je v tuto chvíli vyloučen, dál se uvidí.....

J.V.31.5.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved