V pořadí již čtvrté soustředění v italském přímořském letovisku San Benedetto del Tronto, nám letos umožnilo vykonat doposud nejvíce kvalitní přípravy

Při odjezdu na toto soustředění jsem věděl, že letošní rok by se již měl nést v duchu speciální přípravy zvláště u Anny-Marie Rappové, Kláry Michalské či Dominika Žižky upřímně jsem však přesně nevěděl zda tréninky v intezitě a kvalitě kterou jsem si předsevzal, naši andílci zvládnou.

Zvládli ji na jedničku a ze soustředění se vracíme s mnoha tréninkovými osobáky a zdravým sebevědomím před nadcházející sezónou.

Jablonecká část Atletiky s radostí se účastnila téměř celá včetně mladých atletů Tomáše Dostrašila, Ondřeje Rappa a Vojty Karáska . Z jablonce se nemohli účastnit jen Filip Spura - který se nepříjemně zranil na lyžích a Martin Černák, který se připravoval na příjímací zkoušky na střední školu. Kromě jabloneckých členů s námi letos cestovali také naši přátelé z Uherského Hradiště kromě starého známého Tomáše Bočka, vyrazily na své první soustředění Atletiky s radostí také Barbora Ohnoutková či Simona Sedláčková - nová nadějná akvizice z Hradiště.

Letošní počasí nám na italském pobřeží ukázalo svou přívětivou tvář. Stálé slunečné počasí a teplo umožnilo přípravu v maximální kvalitě. Mořská písková pláž, stadion v San Benedettu či v blízkém Ascoli poskytovaly našim atletům veškeré podmínky pro velmi dobrou přípravu.

Rychlostní tréninky, tréninky techniky dálky, trojskoku či překážek byly letos ve velké kvalitě a děvčata odtrénovala vše co bylo v plánu. Snad kromě jedněch překážek, které Klára již nešla pro totálně modro-černé koleno přetahové nohy, které získala při dravém přechodu překážek.

Také tréninky specky Dominika, který se výborně doplňoval s Tomášem, naznačovaly, že bychom se na jaře snad již měli vyhrabat z mizerie halové sezony, která se Dominikovi nepovedla.

Barča Ohnoutková dělala svému trenérovi, který tou dobou připravoval další část Atletiky s radostí v maďarském Debrecenu, na dálku velkou radost. Časy svých úseků běhala spolehlivě a hlavně mnohem rychleji než trenér vůbec očekával. Myslím, že v letošní sezoně by Barča mohla navázat na skvělé výsledky ze svých žákovských let a znovu ukázat svůj nepochybný talent. Barča byla pro mně svým způsobem "objevem" spoustředění.

Simča byla bohužel trošku limitována bolestí okostic, což byla nejspíše daň tvrdému povrchu na stadionu.

Mimochodem v době našeho pobytu se rozhodovalo o pořízení povrchu nového (mluvilo se o Polytanu) a také tribuny s krytým tunelem. Tato stavba se již rozběhla a ocelové konstrukce jsou již na stadionu připraveny k dokončení a instalaci krytého tunelu.

Naši tři mušketýři Ondřej, Vojta a Tomáš se účastnili takovéhoto soustředění poprvé a musím říci, že jsem byl s jejich prací opravdu spokojen. I přes únavu, která je na soustředění běžná, dokázali odtrénovat velmi pěkné a kvalitní treninky. Myslím ,že myšlenky na účast na dětské olympiádě by nemuseli v některých případech zůstat jen myšlenkami. DOufám, že se kluci hned z kraje sezony poperou o případnou nominaci na tuto akci, která se letos bude konat v Olomouci.

Celkově jsem se soustředěním spokojen a již se těším na zahájení letní sezony, kdy bychom měli všechnu tu dřinu zúročit.

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved