Abychom nevypadli ze soutěžního rytmu, vypravili jsme se na závody do Plzně, kde jsme jeli z cílem zlepšit svá letošní maxima

V Plzni na open Krajských přeborech jsme se rozhodli startovat pouze v jednotlivých disciplínách, kde jsme se chtěli zlepšit ve svých letošních maximech. Přes mé obavy velmi dlouhých závodů, kde budou desítky startujících (vzhledem k faktu, že se jednalo o KP od dorostenců až po dospělé kategorie) jsme se nakonec na některých sektorech skoro báli a mé obavy se nenaplnily. Obrázek krajských přeborů jednotlivců, kde je titul prestižní záležitostí vybojovanou v boji v početném poli starujících, je v česku prostě minulostí. Atleti ubývají razantním tempem...!

Ale zpět k našim výsledkům:

Anna-Marie Rappová byla rozhodnuta říci si svým výkonem o nominaci na mezistátní utkání. Musím řící, že skákala mnohem lépe než začátkem sezony ovšem nejlepší pokus byl opět s přešlapem a tak nakonec pouze nejošklivější pokus v soutěži, kterým upachtila 543 cm byl nakonec tím nejhodnotnějším z obou zdařených pokusů. Bohužel je to stále dokola přešlapy, přešlapy, přešlapy !!!! Snad se z toho vymaníme, Amča má rozhodně na více než dosavadních tabulkových 560 - skoky kolem 580 nejsou vyjímkou - ALE .... Budu držet palce na další kolo ligy, kde budeme opět atakovat vzdálenost zaručující nominaci na mezistátko.

Následoval Filip Spura, který odjížděl s představou jasného osobního rekordu na trati 800 metrů. Bohužel nezdařilo se. Filip bojoval, držel mezičasy na 200, 400 i 600 metrů avšak v konci vykysnul a byl konec nadějím - čas přes 2:12 byl zklamáním. Pozitivní na tomto startu bylo, že Filip si uvědomil, že čtvrtka je o polovinu kratší a již se těší na další start na 400 metrů, kde jistě zúročí zkušenosti z prvního kola ligy, kde překonal osobní rekord.

Klára Michalská byl opět smutným ale šťastným hrdinou dne. V závodech se měla plně soustředit na start na 100 metrů překážek. Spolu s ní zde nečekaně startovala výborná dorostenecká reprezentantka Míša Nejedlová z Prahy, která kromě jiného pěkně prohání Amču také v dálce, a tak jsme čekal velmi zajímavý souboj. Pozoruhodné na tom bylo, že obě závodnice byly mimokrajové -tudíž mimo soutěž. Klára vypadala velmi dobře a její cíl byl jednoznačný - nový osobní rekord. Start byl velmi dobrý neztratila prakticky nic na Míšu a společně šly do další druhé a třetí překážky. Už jsme měl za to, že takto doběhnou až do cíle a navzájem se vytáhnou ke kvalitním časům. Bohužel Klára na čtvrté překážce havarovala a tak Míša pokračovala již jen sama ve výborném čase 14,40. Škoda -měli jsme na to.

Po tomto nezdaru jsem se náhle rozhodl, že Kláru nenechám jen tak odpočívat a běžel jsme ji ještě dodatečně přihlásit na 300 metrů překážek. To nebyl problém - vzhledem k počtu jedné přihlášené závodnice.Klára odstartovala velmi rychle a tempem na 16 kroků se vřítila do cílové rovinky, kde velmi technicky a na 17 kroků překonala poslední dvě překážky, výsledný čas 45,51 je velmi kvalitním novým osobním rekordem znamenajícím toho času druhé místo v dorosteneckých tabulkách. Klára si tak zpravila náladu po nepodařené stovce.

Nakonec čekal na start Dominik Žižka, jeho ambicí bylo pokořit hranici 23 sekund na trati 200 metrů. Musím říci, že při rozcvičení vypadal Dominik velmi dobře. Po startu vyrazil velmi pěkně a ze zatáčky vybíhal bok po boku s Matyášem Myškovským - rychlíkem z Kladna. Dominikovi však asi nesedí přímé souboje a tak po výběhu zatuhnul a změnil běh v křečovitý pohyb, kterým se chtěl pohybovat rychleji a to nešlo. Matyáš nakonec proťal cíl v čas 23,01 Dominik časem 23,38 neohrozil svůj osobní rekord. Bylo to trošku zklamání ze kterého nám doufám pomůže již příští týden start na lize na naší trati 400 metrů, kde bude Domas bojovat o body pro družstvo.