Nejrychlejší čeští juniorští sprinteři současnost se sešli v těchto dnech na krátkém soustředění v Uherském Hradišti. Jejich pobyt tady má jediný cíl. Vypilovat před prvními závody techniku štafetových předávek .... Již v nedělli se na moravském slovácku sešli Marek Bakalár, Michal Desenský, Míla Petrák, Marcel Kadlec a Zdeněk Stromšík. Omluvil se jen Honza Jirka, který si stěžoval na bolest v koleních vazech a tak se v těchto dnech připravuje pod dohledem osobního trenéra doma v Praze.

Od prvního okamžiku kluci vytvořili dobrou partu a to je pro společný úspěch štafety velmi důležité. Dobrou náladu na tréninku nemůže překazit ani poměrný chlad se studeným větrem, i když Slovácko bylo s dnešními 15 stupni i tak nejteplejším místem v Česku. Servác, Pankrác a Bonifác prostě letos dostáli své mrazivé pověsti, ale do ranních -11 C jako na šumavské Kvildě jsme měli tady hodně daleko...

Pokud jde o samotný trénink, tak musím říci, že "chemie" této štafety funguje. Bylo tomu tak i v maďarském Debrecínu a nejinak je tomu i tady v Uherském Hradišti, když se přidali Marcel Kadlec, Míla Petrák a Marek Bakalár. Zejména Marek mne velice překvapil, počítám s ním na první úsek, kde se mu očividně líbí a všechny předávky na Michala zvládl s velkým přehledem , bravurou a klidem. To může být velké plus, poněvadž bez jeho spoluúčasti by štafeta měla jen malou naději na úspěch. Nejpřísnější limit, stanovený ČAS v historii MSJ - 40,40 s by ale nemusel být nedosažitelný. Jeden z členů štafety Zdeněk Stromšík už limit v kapse má, Baky běžel v chladu v sobotu v Kolíně vynikajících 10,72 s a ostatní prověří svou formu Přebory Prahy, které čekají kluky již o tomto víkendu.

První štafetový start máme potom naplánovaný přesně za týden na Memoriálu L.Daňka v Turnově, druhý pokus pak o 3 dny později na Zlaté tretře v Ostravě ........ Tak držte klukům palce !!!!

J.V. 14.5.2012

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved