Na úvod 10,48 s !!!!

Zdeněk STROMŠÍK vstoupil do sezóny jedním z nejrychlejších časů své atletické kariéry. Takhle rychle první závod v sezóně ještě nikdy neběžel. Při prvním extraligovém kole v Plzni zaostal za českým rekordmanem Janem Velebou o pouhou setinu sekundy. Oběma nejlepším českým sprinterům však vypálil rybník slovenský závodník, běhající barvách AK Olomouc Jan VOLKO, který v Plzni vylepšil své osobní maximum o 17 setin sekundy na 10,34 s a zajistil si hned prvním letošním startem účast na červencovem ME v Amsterdame. Zdeněk do požadovaného minima musí ze svého dnešního času ukrojit přesně desetinu sekundy !!!

V Plzni se proháněl hodně silný vítr, který vál sice po směru běhu , nicméně výrazně silněji než povolují atletická pravidla. V rozběhu, ve kterém Zdeněk zvítězil časem 10,57 s dodsahoval hodnotu 4,8m/s.

Do 6 členného finále nastoupil vítěz druhého rozběhu Zdeněk Stromšík (postupový klíč přímo jen vítěz) nepochopitelně ve druhé dráze a po slibném začátku nakonec před sebe pustil v ohromné formě běhajícího Johnyho Volka a těsně prohrál i s českým rekordmanem Janem Velebou. Už s větším odstupem 18 setin za Zdendu doběhl Honza Jirka z pražského Olympu, 5. místo bral Slavista Marcel Kadlec, který běžel 10,72 s a silně obsazené A finále uzavíral časem 10,76 Marek Bakalár z TEPO Kladno. Ve finále se vítr oproti rozběhům přece jen uklidnil a sprinterům pomáhal do zad povolenou podporou 0,9 m/s !!! Raketový start do atletické sezóny je velkým příslibem do následujících dnů a týdnů, kdy bude Zdeněk usilovat o účast na červencovém ME v Holandsku. VIDEO FINÁLE 100 m: ZDE

Štafetovému reprezentačnímu kvartetu, který usiluje taktéž o limit se již tolik nedařilo. kluci běželi ve složení Marcel Kadlec, Jan Veleba, Jan Jirka a Zdeněk STROMŠÍK a za požadovaným limitem 39,40 s zaostali o celou 1 sekundu a 4 setiny. V Plzni jsem osobně nebyl, ale dle Zdeňkových slov nejméně vydařená byla 2. předávka mezi oběma Jany, kdy Honza Jirka údajně prakticky znovu rozbíhal.... Nevadí, to se při štafetách stává, další příležitost budou mít čeští borci při Zlaté tretře v Ostravě, která se koná již tento pátek.

Premiéru ve vítkovickém dresu měl i druhý člen naší skupiny David CÉSAR, který se představil v kombinaci disciplin 400,200 m a obou štafet. Se svým vystoupením může být spokojen. Na čtyřstovce atletům vůbec nepřál vítr, který na 1. protilehlé rovince vál hodně silně a ubíral cenné síly. Čtvrtkaři díky tomu žádné excelentní výkony nepodávali, David běžel 50,12 s a vyhrál druhý běh, což mu zajistilo překvapivé a lichotivé 7. místo a 4 cenné body pro družstvo Vítkovic. V přímém běhu porazil David o 4 desetiny například Jonáše Tučka z Kladna, který letos běžel v hale 49,30 a v nepřímém souboji pak účastníka ME do 23 let v Tallinu , Alberta Holibku, který se pyšní kvalitním osobním rekordem  47,59 s (!!) I to naznačuje, že při příznivějších klimatických podmínkách by pro Davida neměl být problém běžet hluboko pod 50 sekund již nyní.

Na dvoustovce pak běžel David pro něj solidních 22,76 s což už samozřejmě na bodový zisk nestačio, čtvrtkařská štafeta byla diskvalifikována podle pravidla 170.37, sprinterská štafeta ve složení Lehocký, Kolarčík, Kunc, César si ale za čas 43,62 s připsala 5 bodový zisk za 6. místo .

Celkově pak družstvo Vítkovic se 135 body překvapivé vynikající 3. místo, ke kterému mu pomohli svým 14 bodovým ziskem i oba Vlčáci !!!!