Adriana s Barčou ovládly sprinty....

Za chladného a větrného počasí se na stadionu v Uherském Hradišti konal tradiční víceboj žáků základních škol "O pohár starosty", kterého se úspěšně zúčastnily naše nejmladší naděje Adriana Fornůsková a Barča Jelínková. Ty se prezentovaly několika hezkými výkony.

Mladí atleti a atletky soutěží ve víceboji, který se skládá z běhu na 60 m, skoku dalekého, hodu míčkem a běhu na 600 m. Každou školu reprezentují 3 závodníci, a v kategorii mladších žákyň kam stále patří i Barča s Ádou nastoupilo celkem 39 závodnic ze 13 základních škol z Uherského Hradiště i okolí. Soutěž je zajímavá i tím, že síly mezi sebou nepoměřují jen registrovaní atletky a atleti, ale i zástupci z jiných sportovních odvětví: fotbalu, veslování, floorbalu, házené......

Áda s Barčou zcela ovládly sprinty, když Adriana zvítězila v parádním čase 8,2 s (měřeno na ruku) a Barča byla časem 8,4 druhá. Perličkou pak je, že Adriana by tímto časem zvítězila ve stejné kategorii i mezi chlapci !!!  Oběma děvčatům se dařilo i ve skoku dalekém , Áda skončila výkonem 418 cm na 3. a Barča výkonem o 8 cm horším na 4. místě ... V hodu míčkem už to bylo o hodně slabší a oběma děvčatům se nepodařilo přehodit 25 metrovou hranici, naopak k hezkým výkonům se obě vzepjaly na šestistovce, když Áda běžela solidních 2:06,0 min, Barča se pak musela  spokojit s časem o téměř 9 sekund horším.

I přes výrazný bodový výpadek v hodu míčkem dokázala Adriana zejména zásluhou velice kvalitního výsedku na sprintu obsadit v celkovém pořadí 3. místo, Barunkka pak skončila 6. Obě tak výraznou měrou přispěly k celkovému vítězství ZŠ Sportovní a mohly z rukou starosty města ing. Blahy pak převzít vítězný pohár !!