O víkendu již naplno !!! 

Atletky a atleti z Jablonce nad Nisou a Uherského Hradiště, sdružení pod hlavičkou "Atletika s radostí" zasáhnou o tomto víkendu do atletických bojů již naplno !! Severočechy čeká mládežnické kolo v soutěžích družstev ve Stare Boleslavi. V Houštce se na start postaví "mladé pušky", konkrétně tedy Valeryi Hres, Vojta Karásek, Tomáš Dostrašil a David Aljančič. Slabší pohlaví, rozuměj -  Linda Mejstříková a Karolína Hovorková tento týden závodit ještě nebudou, přirozený lídr skupiny Martyho anílci , Klárka MIchalská, by si měla svou letošní premiéru odbýt až  při extraligovém mítinku na Velké ceně Olomouce.

Naopak již zítra by se měl postavit na start sprinter Zdeněk STROMŠÍK z moravské skupiny. Na hanáckém stadionu, tradičně fouká do protivky, předpověď je na zítřek ale mnohem pozitivnější, tak uvidíme. Každopádně Stromša disponuje ohromnou formou a na trénincích předvádí časy, které jsem u něj ještě neviděl...... V závislosti na sobotním výsledku zvážíme ještě start na domácím ovále v neděli při tradičních Memoriálech. Na každý pád by se měl ale Zdenda o víkendu představit minimálně jednou na stovce a také jednou na dvoustovce. Honba na limity MEJ, tak pro něj právě začíná.....

V Olomouci se na start letos poprvé postaví i Simča SEDLÁČKOVÁ a stejně jako Zdenda, ani ona nepoběží v dresu Uherského Hradiště. To letos mládežnické celky, mimo žactva, do soutěží nepostavilo, a tak zatímco Stromša hostuje v juniorském celku ambiciozní Olomouce, Simča obléče dres, ve které závodí i česká sprinterská rekordmanka Veronika Paličková z Hodonína. Simona se postaví na start obou sprinterských tratí a ráda bych hned v úvodu atakovala své osobní rekordy. 

V neděli při Memoriálech si vyzkouší obě sprinterské tratě 100 a 200 m i  letošní žákovská halová mistryně Kateřina VÁVROVÁ. Kačka si tak bude moci vyzkouštet obě distance, ke ktreým byla nominována na Olympic Hopes ve Svitavách, kde by měla poprvé obléknout český reprezentační dres.

Sprintreskou formu předvádí na trénincích i Tomáš BOČEK, který se dle podmínek rozhodne ke kombinaci startů na 100,200 a 400 m.  Další z letošních maturantů Vašek VLČEK, poté co předvedl v Hodoníně skvělou pětistovku, při které překonal moravský rekord na této distanci a vylepšil své maximum o 4,5 sekundy má značná očekávání zejména na tratích 400 a 800 m, stejně jako u Jirky BURDY se rozhodneme až v sobotu, na kterou ze zmíněných tartí nastoupíme. Zatím předvedli včera oba zajímavé časy, když náročný čtvrteční trénink 4 x 600 m + 1 x 400 m (interval 5 - 6 minut) dokázal Vašek běžet v časech  1.38-1:42-1:36- 1:35 a poté ještě běžel posledních  čtvrtku pod 60,0 s !! Jirka mu výborně sekundoval 3.4.a 5. úsek běžel o cca 3 sekundy hůře. 

Sezóna se rozbíhá: JDEME NA TO !!!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved