Štafetě se to zatím nepovedlo .....

Skupina WOLFPACK bojovala v uplynulých dnech na dvou frontách. Nejprve se představil Zdeněk STROMŠÍK na Memoriálu Josefa Odložila na pražské Julisce. Zdena nastoupil jako finišující člen stříbrné štafety z lońského Mistrovství Evropy v , když na posledním úseku nahradil Václava Zicha, který již za juniory běhat nemůže, poněvadž je ročník 1990. Zdena si o nominaci řekl, svými přesvědčivými výsledky, když z celého kvartetu se letos pyšní pořád ještě druhým nejlepším časem v běhu na 100 metrů. Bohužel se mu štafetová premiéra příliš nevydařila a limit, jenž chlapcům umožní účast na MS 19 letých v Kanadě se zatím splnit nepodařilo a to z čistě prozaického důvodu - štafeta nedoběhla do cíle .... Po výborném prvním úseku rozběhnutém Martinem Říčařem a velmi dobré předávce mezi ním  a Lukášem Šťastným to vypadalo hodně nadějně. Ani druhá předávka mezi Lukášem a Pavlem Maslákem nebyla zlá, i když podstatně horší než ta prvá. Na posledním úseku však došlo k malé tragédii. Zdena Pavlovi utekl a je potřeba důkladného rozboru videozáznamu z jakých to bylo příčin. Osobně si myslím, že 32 stop mezi Máslákem a Stromšíkem je přespříliš, ale nedá se ani vyloučit, že Zdena pod velkým tlakem vyběhl přece jen o něco dříve .... Je to velká škoda. Kluci měli dobře našlápnuto, juniorská B štafeta, která jako jediná doběhla do cíle (stejný osud jako  juniory, postihl i zkušenější kolegy z reprezentačbího áčka dospělých) dosáhla času 41,90. Kluci na poslední předávce měli před nimi téměř 20 metrový náskok !!!! Stačila průměrná předávka a proťat cílovou šachovnici a limit byl v kapse.......  Nedá se nic dělat, sport je už takový, kluci budou mít ještě minimálně 2 příležitosti ke splnění svého vysněného cíle. N limit 40,50 s rozhodně mají !!!!

Hodinu po nešťastné štafetě, nastoupil Zdena trošku psycicky otřesen před plnou hlavní tribunou k běhu na 200 metrů. I přes značnou psychickou a zejména fyzickou únavu (sobotní mezistátko, cestování...)  znovu běžel pod 22,00 sekundovou hranici a časem 21,85 s vybojoval ve velmi silné konkurenci 5. místo, když na cílové šachovnici porazil o setinu opavského Lichého. Parádní výsledek pak alespoň trošku zahojil rány z neúspěšného vystoupení ve štafetě.

Zatímco si Zdena užíval zaslouženého odpočinku, nastoupil zbytek skupiny ke kontrolním závodům ve slezské Opavě. Teplé počasí, které atlety provázelo v posledních dnech se bohužel tošku pokazilo, ochladilo se na 18 stupńů a začlo lehce krápat.Kluci se však nenechali počasím odradit a i když byly ze změny tlaku trošku "převálcovaní" padly dokonce i 2 osobní rekordy. V úplně nejlepším světle se představil Vašek VLČEK. Ten si nejdříve v běhu na 60 m vytvořil nový osobní rekord 7,37 s, když za vítězným Tomem Vondráčkem zaostal o pouhých 10 setin sekundy a nebýt na Vaškovy poměry ne příliš vydařeného startu, mohl Toma i v cíli trošku potrápit ... Na stovce běžel Vašek výborně do 60 metrů, pak se však trošku propadl, sedl do běhu a v závěru se už s tím trošku rval. Časem 11,68 s obsadi 3. pozici. Vítězný Baran (ročník 82) zvítězil v čase 11,55 s (letos už 11,22 s), na druhého Jahodu ( r.88) ztratil Vašek jen 10 setin (opavský Jahoda běžel letos stovku za 11,28 s). V Opavě není nijak zvlášť rychlý povrch a ani včera se stovka nijak zvlášť rychle neběhala, mimojiné Vondráček 11,45 s, Hrabinec 11,29 s...... Jinými slovy, na lepší dráze a v lepších klimatických podmínkách může Vašek běžet v oblasti kolem 11,40 - 11,45 s . Slušnou formu pak ukázal Václav i na dvoustovce,když za svým osobním rekordem zaostal o pouhých 0,03 s. V zatáčce to vypadalo, že chce svést snad rovnocený souboj s Filipem Klvaňou, Vašek se ho prvních sto metrů statečně držel, pak jej však Filda mazácky převálcoval a Vašek v posledních metrech netradičně na této trati dost vytuhul a byl z toho výsledek 23,36 s. I když se mu nepodařilo překonat osobní rekord, o což se pokusíme už v sobotu na mnohem rychlejším třineckém oválu, jsem s Václavovým vystoupením velmi spokojen.

Bohužel to se nedá říci o dlším členu naší skupiny.. Tomáš BOČEK sice na 60 přesně po roce překonal osobní rekord, a sice o 5 setin sekundy, který vylepšil na 7,64 s, ale na stovce a dvoustovce to nebylo nic moc. 12,08 s je letošním nejslabším Tomovým čsem na této trati a 24,42 s na dvoukile (???) No coment .... Chci věřit, že se Tomáš v Třinci představí v lepším světle a zaútočí minimálně na 200 na osobní rekord, který si na této dráze vytvořil vloni na podzim.

J.V. 15.6.2010

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved