Tomáš Daněk byl oporou týmu žáků při prvním kole žákovské soutěže

Ve středu odstartovala v Olomouci za překrásného, téměř letního počasí, žákovská soutěž družstev. Náš tým odjížděl oslaben o některé závodníky, protože ve stejném termínu se konalo okresní kolo Poháru rozhlasu (??), což je důvod k zamyšlení pro ty kdo tvoří žákovskou termínovku..... Je logické, že aktivní atleti patří k nejlepším sportovcům na základních školách a ty pak reprezentují v této tradiční soutěži. Žákovských závodů není mnoho a pak stojí v jeden den dvě soutěže proti sobě. To je škoda. Tak to jen tak na okraj a teď k vlastnímu závodu.

Jediný žákovský zástupce naší skupiny - nastoupil obětavě z důvodů oslabení družstva hned ve 3 disciplínách a i ty měly dost netradiční skladbu. 60 m, 150 m a 800m. Nejdřívě si v rozběhu na šedesátce vytvořil osobní rekord 8,11 s a postoupil do finále B, když "áčko" mu uteklo o pouhé 3 setiny sekundy. Pak si odskočil na osmistovku, kde jsme chtěli běžet pod 2:20 min, ale za vytyčeným cílem jsme zaostali o cca 2,5 sekundy, když se závodnici v téměř tropických vedrech v prvním kole trošku flákali a po první čtvrtce za 71 s padly všechny naděje na nový osobák. Přesto Tomáš v silné konkurenci nakonec po drtivém finiši vybojoval hezké 4. místo v čase 2:22,66 min, který je jeho 2. nejlepším časem v jeho zatím krátké kariéře. Za 20 min pak nastoupil k finálovému běhu šedesátky, s cílem doběhnout a pokusit se urvat alespoň nějaký bodík pro družstvo. Když Tomáš proběhl vítězně cílem v novém osobním rekordu 8,10 s, tak jsem nevěřil svým očím. Zřejmě si Tomáš musí před finálovým během sprintu, zaběhnout nějakou tu půlku "na pohodu", aby se trošku uvolnil  :-). Ale dost legrace, Tom má bojovné srdce a včera to znovu dokázal !! Již značně vyčerpaný nastoupil  k běhu na 150 m a i zde se mu podařilo vytvořit časem 19,79 s, nový osobní rekord, a celkově 4. místem vybojoval pro družstvo další cenné body.

Svými výkony i vystupováním mě Tom potěšil, pomalu se stává opravdovým atletem a navíc mu nechybí bojovné srdce. A to je vynikající základ pro jeho další atletickou kariéru. Oslabené družstvo nakonec vybojovalo hezké 4. místo, Tomáš s celkovým ziskem 18 bodů, patřil k vůbec nejužitečnějším členům družstva a po loňském paběrkování se rázem stal nepostradatelnou oporou, na které budu družstvo v letošním roce stavět.

J.V. 21.5.09

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved