Za první místo letošního startu jsme zvolili hanáckou metropoli. Závody v Olomouci byly kupodivu velmi dobře obsazeny, nejsilněji pak dálka mužů, kde mimo jiné startoval i finalista z OH v Pekingu Roman Novotný. Tady předvedl na začátek sezóny vynikajících 781 cm a jen těsně nesplnil nominační limit na halové Mistroství Evropy.

Naše skupina se představila poprvé kompletní a vedli jsme si úspěšně. Václav Vlček už v trénincích naznačoval, že hodlá znovu atakovat osobní rekord na nejkratším sprintu a to se mu také povedlo, dokonce hned nadvakrát. Nejdříve vyhrál svůj rozběh a časem 7,69 s překonal svůj nejlepší čas z  prosince loňského roku o 0,11 s. Ve finále B, když "áčko" mu uteklo o pouhé 0,02 s svůj čas s rozběhu ještě o 0,03 s vylepšil a tak jeho nový osobní rekord má nyní hodnotu 7,66 s !

To je na chlup stejný čas, jaký má letos zaběhnutý jeho přítel a rival z jablonecké skupiny Dominik Žižka a já už se moc těším na jejich přímý vzájemný souboj  na této trati v CORNY aréně. Je zde velký předpoklad, že v přímém souboji oba ze svých časů ještě pár setinek ukrojí. A kdo si vsadí na vítěze?? :-)

Tomáš Boček udělal od léta v technice běhu velký pokrok a to se už začíná promítat i do výsledných časů. Tentokrát Tomáš "jen" vyrovnal svůj nejlepší zaběhnutý čas z hlavní sezóny. Rozběh vyhrál časem 7,94 s a finálová účast mu utekla o pouhou 0,01. Pech. Tomáš z toho byl trochu rozmrzelý, ale to nemusí, protože jsem přesvědčen, že už při příštím startu v Bratislavě svůj čas opět vylepší.Rozhodně na to má !!!

Štěstím naopak zářil benjamínek naší skupiny, mladší z obou Tomů, Tomáš Daněk. Ten jen nevěřícně, stejně jako jeho biblický jmenovec, kroužil hlavou, když se dozvěděl v cíli výsledný čas. Časem 8,47 s překonal svůj dosavadní osobák z podzimu loňského roku o 0,55 s(!!). Tomova síla bude ale nejspíš ležet v oblasti středních tratí, ale i tak je jeho zrychlení velice potěšující a dává dobré vyhlídky pro letní sezónu v jeho hlavní disciplíně.

Jedinou komu se závody vůbec nepovedly byla Adélka Magdálková. Na trénincich rychlosti Toma Daňka pravidelně porážela, někdy si odnesla i tréninkový skalp Boči. Bohužel časy 9,20 s 9,21 s leží dalece za jejími možnostmi. Adéla bezprostředně po závodech onemocněla virózou a je dost dobře možné, že nastupující nemoc už její olomoucký výsledek ovlivnila. Věřím, že to na příštích závodech už bude lepší.

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved