Ondřej Rapp odchází na sportovní gymnázium a spolu s tímto faktem také mění trenéra.


Když v loňském roce potichoučku opustil skupinu Martin Černák aby se svěřil do péče sportovního gymnázia, kde si jej přivlastnili místní trenéři, byl jsem naštvaný ale v podstatě jsme to přešel..
V letošním roce se pro studium na tomto zařízení rozhodl Ondřej Rapp. Pokud má tento ústav kredit gymnázia, které může udělat i žák, který si na jiné gymnázium v tomto městě nevěří anebo prostě nedosahuje nejlepších studijních výsledků a pro přijetí dostačuje zvládnutí tělocvičných prvků.... Nedivím se, že Ondra volil prostě cestu nejmenšího odporu.

Situace, která pak následuje a kterou je fakt, že bez sebemenšího slova, prostě některý z trenérů této slovutné organizace převezme trénink někoho, koho doposud atletikou vedl někdo jiný.....

Tato situace je pro mně nepřijatelná !!

Sebrat jen tak někomu svěřence je prostě věc, která podle mého názoru není normální. To, že Ondřej atleticky rostl, je při vší skromnosti zásluhou Evy Mikulové a v posledních dvou letech také má. Ondřej, který letos konečně, také díky přirozenému vývoji, nastoupil cestu atleta a který může jednou jako atlet vypadat. Je prostě sebrán a odveden konečně pod to správné trenérské vedení !!
Kdeže by mu někdo utíral nos posledních několik let. Ne... teď je ta doba, kdy se ukazuje jeho talent a je potřeba ho konečně začít trénovat !

Pokud během roku vidím trenéry sportovního gymnázia, tak to rozhodně není v okamžicích, kdy je potřeba malým zájemcům o atletiku utírat nos, zavazovat tkaničky či učit prvním krůčkům tretrách. Najednou se zjeví v okamžiku, kdy je z toho pulce zajímavý budoucí atlet, snad dokonce medailista z Mistrovství republiky.

A pokud je mi jako vysvětlení takového postupu nakonec ještě sdělena geniální myšlenka, že mám být vlastně rád. Vždyť se konečně dostane tomu nadějnému atletovi té správné péče..... Vždyť je mi to prokazováno jako služba ze strany Sportovního gymnázia !

Tak musím říci - A dost !

Jakým právem mi bude někdo říkat co mám ve své trenérské praxi dělat a jaké mají být mé ambice. Na mých případných odměnách se institut sportovního gymnázia nepodílí vůbec. A já skutečně nevím proč bych měl ve svém volném čase po odpolednách a o své dovolené ztrácet čas pro přípravu atletů, kteří pak přejdou k jinému trenérovi na sportovní gymnázium !


Jasně prohlašuji. Pokud se významně nezmění situace. Nebudu ve své tréninkové skupině trénovat nikoho, kdo bude chtít odejít studovat na sportovní gymnázium. Otázka na tento fakt bude vždy první než s někým budu hovořit o tom zda by mohl trénovat v mé tréninkové skupině.

Jsem si vědom toho, že píši o Ondřeji Rappovi, jinochovi, který neskáče 7 metrů. Na druhou stranu má potenciál k tomu aby se z něj atlet stal.

Píši to hlavně z principu. Z principu o tom: Jak někdo bez práce, bez sebemenšího přičinění a na úkor někoho jiného k užitku přijde !

Říkám, že takovýto princip je pro mně nepřijatelný a nebudu ho dále tolerovat.

Zcela neskromně podotýkám, že všechna tato slova nepíši jako nějaký víkendový trenér. Ale jako trenér jehož svěřenci z tréninkové skupiny přivezli v letošním roce od haly až po letní sezonu, od kategorie dospělých až po žáky, dohromady 19 medailí z Mistrovství republiky.

Ondřejovi přeji ať se mu daří a nechť se tím vysněným atletem stane.
 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved