Valeriy Hres, Vojta Karásek, Ondra Rapp, Tomáš Dostrašil i Dominik Žižka startovalí při dalším kole Krajského přeboru mládežnických družstev , tentokrát v Kolíně.

Ondra startoval ve výšce a v dálce. Výška nám moc nevyšla Ondřej technicky své skoky nezvádal a tak jsme zůstali jen u laťky ve výši 165 cm.

Ondřej se však rozhodl, že se ukáže ve své oblíbené dálce. Během minulých tréninků Ondřej ukazoval jisté zlepšení. Dokázal zvládnout i některá tréninková cvičení a také na rozběhu se ukáznil.

Ondra měl pokyn nikterak nemyslet na 6 metrů, prostě se rychle rozběhnout, silně odrazit a dopadnout daleko. Prví přešlap, pak skokem kolem 550 zajistil finále, poté opět přešlap. Ve čtvrtém pokusu první překonání OR - 589.

Ondřej však byl při chuti a chtěl využít celkem příhodných podmínek. Pátým pokusem, který jsem zachytil i na , překonal poprvé ve svém životě 6 metrů  - 604 !!
Ondra měl velkou radost ale dokázal se soustředit i na poslední pokus- ten byl ještě delší - bohužel však s malinkým přešlapem. Nevadí, nechme si na další závody. Výkonem 604 cm momentálně okupuje druhé místo žákovských tabulek v dálce a to je zatím nejvyšší postavení Ondry v atletických tabulkách. Věřím, že ho ještě posílí v dalších závodech.

Když jsem na podzim pro Ondřeje stanovil výkonnostní cíl v dálce 6 metrů, nikdo tomu moc nevěřil snad kromě mně a tradičně sebevědomého Ondry.

Jsem rád, že jsem se nemýlil v tom, že v Ondrovi je velký skokanský potenciál.


Vojta a Val měli za úkol posunout svá osobní maxima na  100  a 200 metrů - to se bohužel nepodařilo. Oba naši borci možná s velkou mírou odpovědnosti běželi příliš křečovitě a na výkonu to bylo znát. Valeriy ani Vojta svá maxima nepřekonali. Navadí nyní si odpočineme do středy a připravíme se na závody žáků a v sobotu na individuální Krajský přebor žáků. Zde by již oba borci měli ukázat své kvality - těším se.

Tomáš Dostrašil chtěl útočit na svůj osobák na 110 m překážek i na 100 metrů hladkých. Podařilo se nám to obojí ale, větší spokojenost je s hladkou stovkou. Čas 11,78 je pro nás výrazné zlepšení OR. Na překážkách se Tomáš velmi pěkně rozběhl a do 6 překážky šel prakticky na prvním místě. Poté nám však na každé překážce docházely síly a poslední mezeru již Tomáš nezvládl a vyklopýtal ji na 5 kroků. Škoda i přesto výsledný čas 16,05 je nový osobní rekord a nebýt zaváhání v poslední mezeře mohl to být výrazný čas pod 16. Snad si to necháme na Mistrovství republiky.

Dominik Žižka bohužel nepřekonal krizi jeho další čtvrtka nepřekročila stín posledních výkonů čas nad 52 vteřin není časem se kterým by Dominik mohl být spokojen.

Nakonec nestartovala bohužel Linda Mejstříková, kterou skolilo silné nachlazení a tak jsme nechtěli riskovat před blížícím se Mistrovstvím republiky zdravotní koplikace. Nyní se zaměříme na léčbu a za 14 dní pak na zlepšení osobního rekordu.

Nyní nás čeká další kolo KP žáků a v sobotu pak individuální krajský přebor - poslední dvě možnosti ke slušným výkonům před Mistrovstvím republiky.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved