V Brně se dařilo i Kláře Michalské !

V pondělí odpoledne jsme spolu s Klárkou a Lindou Mejstříkovou vyrazili na dlouhou cestu do jihomoravské metropole  - do Zlaté lodě  - do Brna. Odjížděli jsme s vědomím dobré formy a věřili jsme, že brněnské modré mondo nás dokáže popohnat k novým osobním rekordům.

První úkol byl před Klárkou Michalskou, kterou čekal reparát za jediné loňské vystoupení na trati 100 m, když nepočítám ulitý start v Turnově. Při této "exhibici" na mítinku v Třebíči jsme s maximálním nasazením zaběhli čas 14,15 a já skutečně nevěděl co se děje.
Před Klárou tedy bylo napravit takovýto zápis v tabulkách.

Zaklekla do bloků ve třetím rozběhu Velké ceny Brna a modré mondo prokázalo svou kvalitu. Konečně Klára běžela tak, jak se sluší na trojskokanku s cílem skočit výrazně přes 13 metrů. Výsledný čas - nový osobní rekord 12,67 s. Není to sice žádný extra zázrak, ale dá se hovořit o jakž takž napravené reputaci.
Velká gratulace také k prvnímu místu v rozběhu.

Po několika hodinách čekání se rozběhla další soutěž, která byla naším hlavním cílem pro cestu do Brna. Tou soutěží bylo klání mezi ženami v trojskoku.
Trojskok žen - disciplína v českých zemích mnohdy opomíjená na kterou si vedoucí družstev vzpomenou většinou před nějakým kolem ligy a z devítimetrového prkna pak s hrůzou sledují, která že z diskařek, oštěpařek či snad sprinterek dohopsá k vytoužené hranici 10,50 což většinou na první lize znamená nějaký ten bod.

V sektoru Velké ceny Brna se sešla díky pořadatelům a zvláště Pepovi Sečkářovi slušná konkurence v čele s Lucií Májkovou jejíž cílem bylo stát se po tomto závodě opět českou jedničkou.
To se podařilo a výkonem 13,09 se o 6 centimetrů ujala čela českých tabulek před další výbornou trojskokankou Martinou Šestákovou

Že jsme do Brna nejeli na výlet, dala Klárka najevo hned prvním pokusem, kterým poprvé v soutěži překonala stávající osobní rekord  - 12,73.
Další pokus 12,71, pak proběhnutí.

Čtvrtým pokusem s regulérní podporou větru 0,3 pak 12,87 - na 13 centimetrů od hranice 13 m.¨

Další dva pokusy byly také za hranici 12,70 a celá soutěž tak pro Kláru znamenala nový osobní rekord dokonce v novém krajském a samozřejmě oddílovém rekordu.

Překonání krajského rekordu znamenalo pokořit výkon 12,73, který od roku 1998 držela skvělá bývalá dálkařka a vícebojařka a atletka Renata Staňová. O překonání jejich rekordů v žákovských, dorosteneckých a juniorských kategoriích jsme usilovali mnohdy s Amčou Rappovou a nedařilo se. Výkony v dálce hodně přes 6 metrů mají svou kvalitu ! Také dosavadní nejlepší výkon v trojskoku žen čekal na své překonání Klárkou plných 15 let.

Stejně jako Klára se bohužel nemohla radovat Linda Mejstříková. Z ambice na překonání osobáku na 400 metrů zbyla po nevalném výkonu bohužel právě jen ta ambice. Škoda, snad příště.

Kláru čeká teď v sobotu kolo extraligy, kde hostuje za brněnský Olymp a vzhledem k tomu, že půjde o body, možná dojde k tomu, že v soutěži bude více skokanek než prstů na jedné ruce. A mezi jednotlivými skoky bude trošku pauza aby se neskákalo s meziklusem.... v kyslíkovém dluhu. Soutěž roztahaná na více jak hodinu a půl je nepříjemná, ovšem 6 skoků během 30 minut také zrovna nedodá nejlepším výkonům.

Ostatní členy Atletiky s radostí pak čeká první kolo první ligy - někoho v závodním dresu a někoho jako pomocníka.
Takže těšme se na sobotní závody !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved