Velikonoční hala žactva byla pro nejmladší andílky úspěšná...

Tyto závody pořádané oddílem TJ LIAZ přilákaly ke startu opět velké množství dětí nejen z Jablonce. Startující z Prahy, Brna, Liberce, Desné, Berouna a dalších měst se předvedli ve více jak osmi stech startech, kdy nejmladší žáci absolvovali dokonce čtyřboj.

Jsou to závody na kterých v minulých letech dominovali i dnešní andílci - Amča Rappová či Klára Michalská a které ke královně sportu přitahují desítky dětí. Plná hala dětí byla velkým kontrastem k rádoby velkým atletickým akcím jako Jablonecká laťka pořádaným oddíly bez minulosti a tradice s účastí asi tak 20 atletů.

Tradiční poslední halový žákovský mítink pořádaný v Jablonci pod názvem Velikonoční hala, přinesl možnost k závodům také našim nejmladším andílkům.

Tomáš Dostrašil, Vojta Karásek i Ondra Rapp se postavili na start svých disciplín bez ohledu na to, že v současné době tvrdě trénujeme na blížící se hlavní atletickou sezonu.

Ondřej Rapp

byl nejpilněji startujícím závodíkem. Své umění ukázal celkem v pěti disciplínách a z každé si odnesl medaili. Začal skokem o tyči, kde výkon 260 cm naznačil, že Ondra by mohl uspět i v jiných disciplínách než o kterých uvažujeme. Získal druhé místo za medailistou z Mistrovství republiky Viktorem Tupcem, který vyhrál výkonem 270 cm.

Ondřej pak odskákal výšku kde také urval druhé místo výkonem 140 cm. Z výšky přešel plynule na kouli, kde byl pro změnu třetí vrhem 7,98 m. Celé své vystoupení zakončil během na 300 metrů, kde se snažil pomoci Vojtovi Karáskovi k novému osobnímu rekordu.Ondřej Rapp tak odcházel z haly ověnčen pěti perníkovýmiu medailemi, které speciálně pro tyto závody zajišťuje Eva Mikulová - dobrá duše jabloneckých malých atletů.

Ondra sice neoslnil osobními rekordy ale prokázal, že ho atletika baví a tak se dobře bavil vlastně celé dnešní dopoledne. K medailím mu blahopřeji !

Tomáš Dostrašil

přesto, že ještě unaven z náročného tréninku ve čtvrtek (kdy se mu neudělalo moc dobře a musel to řešit s shlavou skloněnou k WC), zabojoval a v obou disciplánách ve kterých startoval, atakoval své osobní rekordy. Zvláště mně potěšil na trati 60 metrů překážek, kde si zaběhl čas 9,50 což je jen 3 setiny za osobním rekordem. Ještě důležitější však je způsob překonávání překážek, který mně naplňuje optimismem pro letní sezonu. Zdá se, že Tomáš již pomalu začíná zvládat své dlouhé ruce a nohy což je velmi dobrá zpráva.

Na trati na 60 metrů hladkých pak Tomáš porazil svého kolegu andílka Vojtu Karáska a časem 7,90 se přiblížil osobnímu rekordu na 6 setin.

Vojta Karásek

ten snad již v letošním roce vyčerpal svůj díl smůly v halové sezoně a věřím, že v letní to již bude mnohem lepší. Po serii nemocí si koncem haly Vojta nakonec při pokusu o limit na Mistrovství republiky zlomil pádem v zatáčce ruku a tak bylo po nadějích.

Dnes sice startoval ještě se zpevňujícím obvazem na zápěstí, ale byla na něm vidět chuť ukázat dobré výsledky. Také Vojta toho měl po čtvrtečním treninku dost - nemusel sice urychleně hledat WC, avšak i on se jen velice ztěží zvedal ze země po doběhu posledního úseku.

Na startu 60 metrů se proti sobě postavili dva zástupci Atletiky s radostí - Vojta doběhl jako druhý v čase 8,05 - jen 6 setin za osobním rekordem.

Na 300 metrů však šel se dvěma jasnými cíly.

1. nezlomit si opět ruku při pádu v nevypočitatelné zatáčce

2. Ustanovit nový osobní rekord

Oba cíle Vota beze zbytku splnil časem 41,45 se zlepšil o půl vteřiny a naznačil, že hranice 40 vteřin nebude venku k nepřekonání.

Všichni tři hoši se spolu s dalšími členy Atletiky s radostí chystají na soustředění do Itálie, kde usilovným tréninkem podpoří své odhodlání ukázat v létě na stadionech velmi dobré výsledky.