Ve Svitavách řádil vítr i časomíra

Tento víkend, poznamenalo bohužel to nejhorší počasí z celého týdne plánované starty našich svěřenců. Doslova odporné podmínky vládly v Třinci. O něco přívětivější bylo nebe k jabloneckým andílkům. Ti vyrazili na mládežnický mítink s mezinárodní účastí do Svitav - Olympic Hopes.

Musím říci, že těch nadějí se na místním překrásném stadionu sešlo opravdu poskrovnu. Startovky na mnoha disciplínách mnohdy čítaly s bídou 4 startující a atmosféra byla přes všechnu snahu pořadatelského hlasatele mnohdy více než komorní.

Na startu překážkového běhu na 110 m překážek se však sešla celkem dobrá konkurence a tak Tomáš Dostrašil mohl své síly měřit s reprezentanty Polska ale také se čtvrtým z letošního halového Mistrovství republiky Vladimírem Šmířákem či Davidem Sklenářem, který se na tomtéž mistrovství umístil na bronzové pozici.
Bohužel Tomášovi se nevedlo, jeho běh byl svázán nervozitou a měl strašně daleko k tomu co před několika dny předváděl v tréninku.

Nakonec z toho bylo páté místo. A čas ?? To je právě ta záhada. Bohužel stalo se něco co asi nikdo nečekal. Na mezinárodním mítinku čas nebyl změřen elektrickou časomírou - selhala. Pokud se však podíváme do tabulek tak zjistíme, že to až tak nikoho nepálí a do výsledků byly zapsány časy změřené ručně, ovšem ve tvaru elektrické časomíry !

Tomáš by se tak mohl utěšit, že i tak nepovedený běh stačil k tomu aby jen o 3 setiny zaostal za svým osobním maximem.

NENÍ TOMU TAK !!!

Časy uvedený ve statistikách Českého atletického svazu a ve výsledcích nejsou měřeny elektrickou časomírou !! Přesto se však takto tváří !

To, že se stane technický problém to pochopím. Proč však tento fakt takto zakrýváme. Pro uvedení času změřeného elektronickou časomírou platí přeci pravidla a pokud toto není takto, uveďme časy jako časy měřené ručně.

Tím začal celý mítink. Pozitivní zprávou bylo, že přestalo pršet a dokonce se i trochu oteplilo. Ke svému startu se jako další připravili Valeriy Hres, Vojta Karásek a Tomáš Dostrašil aby se ve skupino-vražedném souboji popasovali o to, kdo je nejrychlejší na 100 m. Byl z toho docela hezký běh.

Po zaznění výsledků jsem měl i radost neboť u všech znamenal dosažený čas nový osobní rekord Val se s časem 11,63 ujal role nejrychlešího mezi Mladými puškami. Tomáš časem 11,68 také zaznamenal zlepšení a Vojta se vylepšil také na 12,07. Jaké však bylo mé zklamání, když jsem pak na tištěných výsledcích zaznamenal údaj 2,1 m/s do zad. Nepovolená podpora větru překročená o jednu desetinu tak znamená, že zatím se zemětřesení v tabulkách osobních rekordů nekoná.

Musím říci, že v nepříjemných podmínkách všichni hoši prokázali vzestupnou tendenci a tak se těším na další závody.

Stejně jako Mladým puškám, odvál vítr výkon z tabulek i Klárce Michalské. Při Extraligovém mítinku v Olomouci se skákalo velmi pěkně a Klára předvedla jednu ze svých nejlepších trojskokanských sérií. Opět však zasáhl vítr a pořadatelé ! Soutěž byla do výsledků zaznamenána nedbale a jsou zde uvedeny pouze nejlepší skok. To znamená, že Klára nemá do současné doby žádný výkon v tabulkách, neboť jejích nejlepších 12,65 bylo s podporou větru 2,6 m/s.

Další pokusy přes 12,50 případně 12,40 , které byly v povolené větrné toleranci se však ve výsledcích neukázaly a tudíž dle statistik klára nemá v současné době regulérní pokus ! Nejde o to, že by výkony kolem 12,50 byly zásadní pro vývoj české atletiky ale přeci jenom....
Jen si tak říkám, kde jinde už by měly být výsledky soutěže zpracovány pěčlivě a správně než na extraligovém mítinku ! To, že závodníky odvádíme ze svolavatelny, a představujeme je hezké - bylo by fajn aby také zpracování samotného závodu odpovídalo vážnosti takového závodu.

Takže počasí s námi zatím hraje větrnou hru. Občas svého trumfa vynesou i pořadatelé a forma se ukazuje jen velmi nesměle.
To je zatím začátek sezony.

Věřím, že již příští týden se vše k lepšímu obrátí a tabulky osobních rekordů nebudu stačit přepisovat.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved