Skvělý vstup do halové sezony Martiny a Vaška !!!!

Třetí lednový víkend znamenal, s vyjímkou zraněného Zdendy Stromšíka, pro všechny členy "Vlčí smečky" první ostrý start do halové sezony 2011. A musím říct, že se nám start povedl. .. Z Bratislavy si odvážíme 13 nových osobních rekordů, z nichž vynikají předevím nádherné výkony Vaška VLČKA a neskutečně úspěšná premiéra Martiny SALČÁKOVÉ.

Oba dva se představili v náročné trojkombinaci běhů 60 m, 400 m a 200 m, poněvadž první halové starty vždy chápeme jako kvalitní tréninkovou příležitost. Vašek měl navíc v nohách náročné soustředění v Jablonci nad Nisou. Přesto výsledky předčily mé očekávání. Nejdříve nastoupil Václav k běhu na 60 m a svůj rozběh vyhrál za solidních 7,38 s, když se závodníkům povedl start až na třetí pokus. Škoda zejména 2. nepovedeného startu, kdy to po výstřelu Václavovi nádherně odjelo dopředu a nebýt diskvalifikace slovenského závodníka mohl se Vašek radovat z času pod 7,30 s !! Ve finále už moc chtěl, tlačil na pilu a působil staženějším dojmem, ale i tak čas je jen o setinu horší než v rozběhu 7,39 s. Časy mají svou hodnotu, byť byly zaběhnuty s doznívající únavou ze soustředění a z plného tréninku.

Druhý Vaškův start byl na jeho hlavní trati 400 metrů. Vašek v silném rozběhu se slovenskými závodníky Hulínkem (vloni 49,21 s) a  Matysem(vloni 51,29) předvedl z jeden ze svých nejvýzralejších závodů,kerý jsem u něj zaznamenal.Výborně odstartoval, běžel velmi uvolněne, takticky vyběhl ze zatáčky na první pozici, dvoustovku proťal za 24,4 s, mezičas na třístovce za 37,7 s a v závěrečné rovince téměř netuhnul a zle dorážel na domácího Juraja Schira s osobním rekordem  o 2 sekundy lepším než byl jeho. Nakonec skončil časem 51,49 s druhý, pouhých 0,20 Schirem ve vynikajícím halovém osobním rekordu. Vašek, ač věkem teprve dorostenec, bohužel startující už za juniory může jen litovat špatného data narození. Za takový čas by po oba dva roky s přehledem stačil na medaili, v předloňském roce dokonce i na stříbro a je předpoklad, že tomu nebude jinak ani v letošním roce. A to jsem přesvědčen, že Vašek v letošní hale něřekl ještě poslední slovo.... Povzbuzen úspěchem na čtvrtce Václav nastoupil k běhu na 200 m. V nejsilnějším rozběhu se Slováky Šajbidorem (22,25/2010) a Hulínkem (22,66/2010) svedl zcela vyrovnaný souboj a proťal cílovou pásku za 23,45 s a tím překonal halový osobák ze Stromovky o více jak půl sekundy a doběhl jen o několik setin sekundy za oběma slovenskými sprintery. Na pomalejším ovále haly Elán běžel Vašek nejlépe zatím  loňských 24,10 s,. takže v porovnání s loňským rokem předvedl výrazné vylepšení osobního halového maxima.  Vaškovi se start do nové sezony povedl. Věřím, že bude v průběhu sezony dál vylepšovat své osobáky a bude k tomu mít příležitost již příští týden v Bratislavě, ale zejména při startu na skvělém vídeňském oválu v hale Ferry Dusíka o týden později...

Martina SALČÁKOVÁ, nová akvizace naší skupiny vstoupila oficiálně na atletické ovály způsobem, který ji může kdekdo závidět !!! Na nejkratším sprintu působila ještě trochu nervózně, ale i tak po nepříliš povedeném startu zaběhla solidních 8,37 s a postoupila do finále A. Zde svůj čas pak ještě o 6 setin vylepšila a tak si z Bratislavy odváží nový osobní rekord s hodnotou 8,31 s. To co ale předvedla na jedné z nejtěžších atletických disciplin, v běhu na 400 m, byl doslova koncert zkušené, vyzrálé závodnice a poté co Martina proťala vítězně cílovou pásku v čase 61,12 s nezůstalo trenérovo oko suché.... Tato drobná závodnice s nesporným atletickým talentem by se tímto časem v loňském roce zařadila na Moravě a Slezsku v  na 4. pozici mezi o rok staršími juniorkami a mezi ženami by skončila na místě 11. V celostátních tabulkách by mezi juniorkami se svou první a zatím jedinou čtyřstovkou stanula  mezi 15 nejlepšími čtvrtkařkami České republiky !!!! I když se Martině premiéra neskutečně povedla i ona může zejména na vídeňském ovále svůj čas vylepšit a zcela určitě si svým vynikajícím premiérovým výsledkem zajistila účast na halovém Mistrovství České republiky, které se koná poslední únorový víkend v pražské Stromovce. VELKÁ GRATULACE !!!! Martina by mohla s přehledem v létě atakovat hranici 60 sekund a to už v Česku v ženské atletice něco znamená..... Martina pak ještě už trošku unavená z náročného vystoupení na čtvrtce nastoupila k běhu na 200 m a i tady si přes nevýhodnou první dráhu  zaběhla časem 27,29 s dokonce  osobní rekord absolutní. I tímto časem by v moravském žebříčku roku 2010 stanula mezi juniorkami pořádně vysoko a sice na 5. pozici, v celostátním měřítku mezi dvacítkou nejlepších !!!! U Martiny je pozitivní především velká perspektiva jejího výkonostního růstu a záleží jen na ní, co s tím udělá :-) !!!! Každopádně Uherské Hradiště, získává v její osobě  další vynikající závodnici, která pomůže výrazně družstvu žen v jejím úsilí o prvoligovou příslušnost !!!

Další náš zástupce Tomáš BOČEK si sice vytvořil 3 nové halové osobní rekordy, ale svými výkony zůstal za trenérovým očekáváním. Čas 7,61 s nestačil na šedesátce ani na finále B,  v bězích na 400 a 200 metrů Tom jen těsně pokořoval hranici 54,00 a 24,00 s. Nicméně oba časy 53,93 s a 23,98 s jsou výrazně lepšími počiny než v roce loňském, kdy Tomáš časy na čtvrtce za hranicí 56,00 s trenérovi připravil mnoho bezesných nocí... Že pak v létě běhal naštěstí  o 4 sekundy rychleji je jiná skutečnost !!! Tomáš se zkrátka na začátku roku rozbíhá pomaleji a pevně věřím, že příští týden to bude zase o něco lepší a Tom si svými výsledky pojistí start na MČR.

Radost mi udělala Barborka OHNOUTKOVÁ. Ta s námi začala trénovat od loňského října, bohužel z důvodů drobné operace se nezúcastnila soustředění ani v Tatrách ani v Tunisu a tréninkové manko je ještě trošku znát, ale.... Barča potřebuje především zrychlit pro svou hlavní disciplínu a první malý výsledek naší krátké spolupráce se již dostavil. Barunka na čtvrtce překonala své osobní absolutní maximum o více jak 1,5 sekundy !!! V minulých 2 letech běhala Barča na čtvrtce časy mezi 67,98 až 66,13, který byl doposud jejím osobním maximem, takže včerejších výrazně vylepšených halových 64,61 s je první vlaštovkou, aby na půlce atakovala už v halové sezoně svůj pomalu prachem zapadající 3 roky starý osobák, který ma doposud hodnotu 2:27,82 min. Příležitost bude mít Barča už příští týden.

A nakonec Tomáš DANĚK. Ten se v posledních 3 týdnech potýkal s vracejícím se virovým onemocněním a potřebuje ještě trochu naběhat. Včera na 60 m druhý nejlepší čas kariéry 8,00 s , čas na čtvrtce - 56,63 s je sice vylepšeným halovým osobním rekordem o více jak sekundu, ale Tom má na víc a na dvoustovce se trošku  hledající Tomík ulil. I on bude mít příští týden příležitost k nápravě nepříliš přesvědčivého vystoupení ze včerejšído dne.

Jinak se nám start do sezony vydařil, zejména Vašek a Martina zastoupili zraněného Zdenu, jehož zdravotní stav se díky kvalitní regeneraci, kterou ve Valašském Meziříčí využívá lepší den ode dne. A první dobrá zpráva. Zdena už začal s lehkým klusem a noha jej nebolí....

J.V. 16.1.2011

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved