Otevřené halové mistroství Bratislavy přineslo možnost všem členům skupiny "Wolfpack" vyzkoušet si disciplíny pro ně do té doby neznámé a vytvořit si ustanovující osobáky na těchto vesměs běžeckých tratích.

se po návratu  ze závodů, které proběhly minulý týden necítil moc dobře a nakonec zůstal  doma až do čtvrtka a bez tréninku. V době chřipkové epidemie, která v našem regionu naplno udeřila, jsem měl strach z tohoto nepřijemného onemocnění, které by s následnou týdenní rekonvalescencí znamenalo de facto ukončení letošní halové sezóny. Naštěstí se z toho vyklubala  jen  viróza bez teplot. Vašek v pátek lehce potrénoval a protože se cítil dobře, sobotní start jsme neodřekli a rozhodli se startovat v disciplinách na které byl přihlášen.

V rozběhu na 60 m Vašek trochu zaspal a působil tak trochu bez energie. Výsledný čas 7,81 nakonec stačil na postup do finále A . V něm  působil Václav už  lepším dojmem a dosáhl nakonec stejného času jako minulý týden 7,71 s. Byla to asi jeho poslední letošní šedesátka v hale, všechny jeho časy byly velmi vyrovnané (7,66 , 7,69, 2 x 7,71, 7,72 a 7,81) a lepší osobních rekordů z minulé hlavní sezony. Osobně jsem s jeho vystoupeními na nejkratším sprintu velmi spokojen.

Vašek nakonec podstoupil i svou premiéru na obávané čtvrtce a zhostil se ji na výbornou. Tajně jsme doufali na čas pod 55 sekund a podařilo se. Škoda že čtvrtka celé závody  uzavírala a běželo se až  v 16:30, tedy již po 6, 5 hodinovém pobytu v zaplněné hale, k tomu 3 rozcvičení, etc. Vašek běžel na halu velice solidních 54,90 s a působil vyzrálým dojmem jako by se ani nejednalo o premiéru na této trati. Dosažený čas dává velice dobré předpoklady pro čtvrteční start na půlce a my doufáme na čas pod 2:10, jenž se jeví jako velice reálný.

se představil znovu na šedesátce a premiérově i na dvoustovce. V rozběhu šedesátky nastoupil společně s Vaškem, výborně odstartoval a nechybělo mnoho a mohl si porvé odnést i jeho skalp. Časem 7,84 s nakonec zaostal pouhých 5 setin za osobním rekordem. I když dosáhl 8. nejlepšího času na finále nakonec nedosáhl, poněvadž shodného času dosáhl i jeden slovenský závodník a tak organizátoři nakonec nechali ve finále startovat pouze  7 závodníků a jedna dráha zůstala prázdná.... Původně avizované finále B bylo nakonec zrušeno.

Tomášovou premiérou byla dvoustovka a on už před startem naznačoval, že se na novou trať těší, ale také, že z ní má respekt. Dvoukilo, ale není třístovka a už vůbec ne čtvrtka. Ta se běhá uvolněně, ale na max. Měl jsem pocit, že Tomáš to opravdu rozbalil až když při výběhu ze zatáčky, viděl zřetelně cíl a věděl, že ho nic bolet nezačne. Časem  25,52 s si Tom vytvořil základní osobní rekord a jsem přesvědčen, že při příštím startu hodně desetinek ukrojí. Rozhodně je v jeho silách běžet pod 25,00 sek.

nastoupil poprvé ve své krátké atletické kariéře na stopopadesátce a podruhé na třístovce. A nutno říct, že pokračuje v nastoupeném trendu a dělá radost nejen sobě, ale i trenérovi. Na stopadesátce chybělo jen málo a pokořil 20 sek hranici. Výsledným časem  20,16 s sice ještě nezboří žákovské atletické tabulky na  této trati, ale potěšujíci je Tomovo zrychlení, výborný základ pro jeho hlavní disciplínu - půlku. Ještě lepšího výsledku dosáhl na dvojnásobné trati kde překonal svůj osobní rekord o cca 5 sekund a časem 43,80 s zaostal jen 0,30 za časem jaký běžel v této hale před rokem Vašek. Tom se výrazně zlepšuje a dělá velké pokroky.S tréninkem si zatím jen tak hrajeme, nejdříve u něj musíme vytvořit základní atletické návyky a osvojit si nové pohybové dovednosti, ale už po několika měsících treninku můžeme věřit ve start na halovém mistrosví republiky na trati 800 m a to by mělo být pro Toma velkým povzbuzením do dalšího tréninkového úsilí..

A nakonec . Té se ani přes velkou snahu, kterou ji určitě nelze upřít nepodařilo překonat 9 sekundovou hranici na šedesátce a i když si vytvořila časem 9,10 s nový osobní rekord, těmito časy zůstavá daleko za svým i mým očekáváním.Její start na čtvrtce už byl jen pokusem o zázrak, Adélka napálila první dvoustovku za 30,0 s druhou polovinu trati však i přes úpornou snahu odklusala za 43. Čas v cíli 73,83 s nám dává námět na přemýšlení co a hlavně jak dál......

Příští týden nás čekají hned 2 závody, oba opět v Bratislavě. Ve čtvrtek pokračování "Brána k OH" a v sobotu Přebory Moravy a Slezska.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved