Krajský přebor dospělých znamenal pro andílky možnost generálky na první kolo první ligy, které se bude konat v sobotu

Pošmourné počasí s drobným deštěm lemovalo cestu andílků do České Lípy na otevřené mistrovství Libereckého krajského atletického svazu. Nakonec se však ukázalo, že dešťové kapky přinesly naší skupině  více štěstí než smůly. Andílci měli možnost prověřit formu před nadcházejícím kolem první ligy, překážkářky měly v plánu běžet svoji první stovku překážek na vyšších-ženských  překážkách, Dominik testoval rychlostní připravenost na 100 a 200 m a benjamínek Petr dále bojoval o nominaci na olympiádu mládeže, která se letos bude konat v Táboře. No a Amča měla za úkol otestovat dálku.

Jako první nastoupil ke své disciplíně měl za úkol předvést konečně skoky, které odpovídají výkonům z tréninku. Povedlo se to tak na půl, Petr opět zlepšil svůj osobní rekord - tentokrát na slušných 552 cm, avšak v dalších pokusech s velkými nedošlapy již svůj nejlepší výkon nezlepšil a finále mu tak uniklo o pouhých 6 cm. Petr nezklamal vytvořil si nový osobák a čisté skoky s nedošlapy se velmi blížily 590 cm. Další možnost zlepšení tak Petr bude mít příští týden v neděli, kdy bude jako člen družstva LIAZu  B dospělých, bojovat o body do krajského přeboru družstev.

Současně s Petrem absolvoval svůj první běh . Dominik běžel 100 m v rozběhu s pozdějším celkovým vítězem Jaroslavem Brücklerem. Nedal se a srdnatě bojoval a nakonec doběhl na druhém místě v čase 11,65 což je opět výrazně vylepšený osobní rekord. Dominik měl trošku těžké nohy z náročného tréninku v týdnu a tak je výsledný čas opět výrazným posunem a příslibem pro další zlepšení.  Dosažený čas bohužel nestačil na finále, přesto však může být Dominátor naprosto spokojený.

Když už jsme u Dominátora tak se trošku posuneme v čase k jeho běhu na 200 m. Zde Domink potvrdil vzrůstající formu a také fakt, že se musí déle rozjíždět. Ve svém druhém startu dosáhl na velmi kvalitní čas 23, 22 - opět nový osobní rekord a nyní velmi výrazné vylepšení stávajícího rekordu. Škoda jen, že běžel prakticky sólo závod - sám proti času. Velmi se nám povedl start, kdy Dominik předvedl výbornou frekvenci a krásný přechod do švihového běhu. Nyní se již těším na jeho letošní druhý start na 400 m, který přijde v sobotu na lize. Na ten již budeme ladit formu, tak abychom dali o sobě vědět sestavovatelům reprezentační štafety na mezistátní utkání.

Trošku s obavami jsem sledoval start našich překážkářek a na ženských překážkách. Pravda je, že mezeru již zvládáme avšak ta výška překážek mi trošku dělala vrásky na čele. V týdnu jsme si to vyzkoušeli a vypadalo to nadějně. Přesto měla děvčata pokyn přejít klidně na 4 nebo na 5 kroků jakmile by se zdálo, že na vyšší překážky nemají.

Mé obavy se však během startu obou andílků rozplynuly a výsledek pak předčil veškerá očekávání Pavlína Soprová se stala Mistryní kraje v čase 15,47 v ženské kategorii. A Klára doběhla svůj rozběh na prvním místě v čase 15,99 suveréně na tři kroky. V obou případech se jedná samozřejmě o osobní rekordy na této trati a v obou případech je to velký příslib na první ligu, kde tyto a možná i lepší výkony přinesou družstvu mnoho bodů. Obě holky běžely na jistotu a ve výkonu obou jsou ještě rezervy.

Následoval očekávaný start v dálce. Amča má v poslední době obrovskou formu jak rychlostní, tak silovou - 3 osobní rekordy v posilovně v minulém týdnu jsou toho důkazem. Bohužel tuto formu nedokázala sladit s rozběhem a po třech přešlapech se se soutěží musela rozloučit. Pokusy byly za hranici 560 cm, avšak na nezdařené pokusy se v atletice nehraje. Dálka Amči tak byla jediným neúspěchem v našem vystoupení.

V časovém pořadu jsme se dostali až ke konci závodů kde andílci společně s Kačkou Dědinovou suverénně zvítězili ve štafetě na 4 x 100 a kluci byli na stejné trati třetí.

V pořadu závodů tak zbyly pouze dva poměrně hodně překvapivé starty andílků a to Pavlíny a Kláry v trojskoku - jeho začátek se trošku kryl se štafetami a tak si děvčata pouze rozměřila rozběh a šlo se na to. Výsledek pak naprosto zaskočil všechny přítomné.

Pavlína se s bojovností sobě vlastní pustila do skákání a nakonec z toho byl výkon 10,20 a celkově sedmé místo, kdy finálové třetí pokusy jsme již vynechali. Je to osobní rekord a Pavlína má rezervy, které jí umožní skákat mnohem dál jakmile se to trošku naučíme.

Pak se však rozbíhá Klára, drobné zadrobení před prknem - poskok, krok a skok  ..... a je tady výkon 11,18 !!!! v tu dobu druhý výkon v soutěži. Upravujeme rozběh a Kláru ona nová disciplína evidentně baví a tak se rozbíhá a skáče opravdu s radostí další a další pokus. Přichází čtvrtá serie a Klára předvádí s velkým nedošlapem trojskok  do vzdálenost 11,70 m !!! To je první místo v soutěži a v tomto okamžiku také druhé místo v  letošních českých dorosteneckých tabulkách.
Fantastické !!

Klára za svou techniku a lehkost skoků několikrát sklidila potlesk na otevřené scéně. Gratuluji a mohu jen poznamenat, že Klára si za svoji tréninkovou píli a přístup k atletice podobný úspěch zasloužila a věřím, že v letošní sezoně nebude poslední.

Celé vystoupení andílků v České Lípě hodnotím jako úspěšné a nyní se již těším a sobotní první ligu.

Ze závodů přinášíme také několik      zachycujícíh andílky v akci a také jsme zaznamenali díky Petrovi dostatek videí které můžet shlédnout.

Několik fotografií od Michala Preislera je možno shlédnou také

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved