Nekvalitnějším výkonem andílků při další halové středě byl výkon Tomáše Dostrašila na 60 m překážek.

Tomáš je prvním rokem junior a z přechodu na vyšší překážky měl trošku obavy. Jak se ukazuje, nebylo k přehnaným obavám důvodu. Tomáš vyšší překážky zvládá a na šedesátimetrové trati dosahuje pravidelných vylepšení. Paradoxně nejhorším jeho výkonem letos na této trati byl závod juniorů na krajském přeboru minulou sobotu.

Včera však Tom již opět navázal na postupné vylepšování osobáků a stlačil svůj nejlepší čas pod 8,50. Jeho nynější osobní nejlepší výkon 8,47 ho řadí na sedmé místo tabulek. To dává naděje i směrem k Mistrovství republiky. Tom si postupně vylepšuje i osobák na 60 hladkých sice o setinky, ale prakticky každým startem.

Po včerejších závodech tak může být Tomáš spokojený, protože i na pohled vypadal jeho běh docela dobře a my víme, že pár možností ke zlepšení ještě máme.

Radost na překážkách mi včera udělaly i naše mladé naděje Anežka Voštová a Karolína Kořínková. Obě mladší žákyně, vyrazily spolu na trať 60 m překážek a hladkou šedesátku. A zde platilo: "co start to osobní výkon" anebo alespoň jeho vyrovnání.

Anežka předvedla velké zlepšení o více jak půl vteřiny na 60 překážek a zastavila čas na 10,56. Konečně Anežka předvedla alespoň z části to co ukazuje na trénincích, kdy zdolává překážky s velkou bravurou. Ani její včerejší běh nebyl bez chyby a tak věřím, že zlepšování není konec.

Taky Karolína si včera vylepšila osobák na 10,87. Protože vím, že na tréninku umí zdolávat překážky ještě daleko lépe než včera při závodě, tak věřím, že to není její poslední slovo na této trati v letošní halové sezoně.

Obě děvčata čeká jako vyvrcholení krajský přebor mladších žákyň v příštím týdnu. Věřím, že k dalším zlepšením dojde právě při těchto závodech.

Ostatní andílci startovali spíše tréninkově, kdy jsme využili závodů k opravdu kvalitnímu tréninku. Pavla Karešová, která v těchto dnech absolvuje soustředění v Jablonci v rámci jarních prázdnin toho měla včera již celkem dost. Přesto rozběhla svůj běh na 800 metrů velmi odvážně a hezky. Na 500 metrech nám však došly síly.

Vojta Karásek nechal zase svůj možný osobák pod 7,40 na šedesátku na startu. A Kačka Hornová prostě nezopakovala svůj výkon ze soboty.

Sezona se pomalu blíží svým vrcholům a zdá se, že nějaké to zlepšování by mohlo ještě nastat právě při nejdůležitejších závodech sezony.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved