Páťa vybojovala bronzovou medaili...

Soutěž dorosteneckých trojskokanek měla svou hlavní favoritku v Emmě Maštalířové, která se této role zhostila naprosto suverénně a výkonem 12,34 nenechala nikoho na pochybách, kdo vyhraje. Na stříbrné pozici Johana Mičánková za 11,79 a bronzovou medaili medaili vybojovala o dva centimetry naše Páťa za 11.16. Pravda nebyl to ten nejlepší výkon sezony ale prostě medaile se počítá. A pro naši Páťu ma bronz barvu zlata....

Vraťme se v čase o pár let zpět....

Nešťastný začátek kariéry

.....je podzimní, zářijový večer roku 2014 a Páťa se v bolestech vrací ze svého prvního velkého závodu. Noha jež se již téměř nevejde do boty si vyžaduje okamžité ošetření v jablonecké nemocnici. Nešťastný pád na jedné z překážek na stometrové překážkové trati zanechává své nemilosrdné následky. Těžká a komplikovaná zlomenina kotníku si vyžaduje operaci a fixaci pomocí drátů a šroubů....
Atletická kariéra Patricie se náhle utápí v hluboké mlze a je skropena deštěm slz. Léčba a postupná rehabilitace trvá prakticky celý rok a během té doby není vůbec jisté zda nějaké pokračování atletického příběhu vůbec nastane.

Odhodlání hory přenáší

Páťa se však projevuje jako velice silná osobnost a dívka, která ví co chce. Díky skvělé práci doktorů se zdá, že kotník bude nadále fungovat a snad bude možno se na něj spolehnout i při atletické přípravě. A tak koncem srpna 2015 se na dráze opět objevuje jméno Patricie Janů. Dívka, která se na dráhu vracela s výkony jako 60 m za 8,99 a 21,60 s na 150 metrů je přesto odhodlána se o svou atletickou budoucnost poprat.
Zde podle mého názoru vstupují do hry také ostatní andílci, kteří Patricii stále věřili a pomáhali v jejím postupném návratu.
Bylo otázkou času, než najdeme disciplínu ve které se Páťa prosadí.

A je tady trojskok

Nakonec, za nápovědy Vojty Truhláře, padla volba na nejméně očekávanou možnost. TROJSKOK.... Ukázalo se, že prodělané zranění neomezuje Páťu v odrazech a také, ona sama disponuje jistými vlohami k této náročné atletické disciplíně.

A tak zde máme květen 2016 a Patricie se zcela nečekaně objevuje ve výsledcích co by krajská přebornice, výkonem kolem 10 a půl metru.
V podzimních kolech soutěží dorostenek včetně Mistrovství republiky družstev se Páťa postupně zlepšuje až na výkon 10,84 m a přispívá družstvu slušnou porcí bodů.
Na podzim roku 2016 tak nastává konečné rozhodnutí....

Páťa bude trojskokanka. Má před sebou ohromnou horu práce, bude jí to stát moře úsilí a někdy i slz...
Patricie se však do přípravy pouští s obrovským odhodláním. Absolvuje soustředění v Tatrách, další soustředění v Nymburku.... Poctivě trénuje, posiluje, regeneruje.

Novou sezónu 2017 pak zahajuje výkonem 11,40 v trojskokanském sektoru...a halovou sezonu pak vyšperkuje bronzovou medailí na Mistrovství republiky.

I taková je atletika, umí být krutá, ale umí také přinést neuvěřitelně emotivní zážitky, které jsou návykové a které všichni chceme.

Páťa to dnes ví a je připravena psát další kapitoly tohoto atletického příběhu.

Takže ..... GO ANDÍLCI GO !!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved