Při vložených překážkářských závodech v rámci žákovského Poháru rozhlasu padl nejlepší výkon roku na 100 m překážek

Vzhledem k tomu, že překážkových závodů pro dorostenky je v sezoně jak šafránu, velmi nás potěšila pomoc Dany Jandové, která jako pořadatel Poháru rozhlasu v Jablonci nad Nisou vložila do těchto žákovských závodů také dva překážkové běhy - na 100 m a 300 m dorostenek. Dana nám tak vyšla velmi vstříc patří jí za to dík.

A jak se vedlo Martyho andílkům při těchto závodech ?

Dominik Žižka a Petr Garabík startovali za družstva svých škol a pro své školy přinesli mnoho cenných bodů.

Petr Garabík startoval ve skoku vysokém, kdy si vytvořil nový osobní rekord, když o tři centimetry překonal 160 centimetrů. 163 centimetrů je tak nová hodnota jeho osobního rekordu. Bohužel v dálce se mu již tak nevedlo a tam podal spíše podprůměrný výkon 521 cm. Na závodech jsme nebyl tudíž nevím přesně co za nepovedným výkonem stojí, ale doufám, že v neděli při stratu za B družstvo LIAZu mužů v KP družstev se Petr vzchopí k mnohem lepšímu výkonu.

Dominik, který usiluje o titul nejlepšího sportovce školy v letošním roce ( a podle mého názoru nemůže být nikdo jiný, kdo tento titul získá) startoval na 60 m kde zaběhl průměrný čas 7,62 a také v jeho méně oblíbené disciplíně - dálce. Zde skočil výkon 560 cm což je zatím nejlepší výkon v této disciplině ve skupině v letošní letní sezoně. Pro Amču je to hozená rukavice.

Poté přišly na řadu naše dvě překážkářky. Pavlína Soprová ve velmi vyrovnaném běhu nakonec porazila Báru Hamáčkovou a časem 14,58 se momentrálně umístila na první místo českých tabulek. Pořadím v těchto tabulkách jistě zahýbou další dny a víkendy, kdy se budou konat další dorostenecké závody. Dosažený čas je jen 3 setiny za OR Pavlíny a naznačuje, že froma snad přichází.

Bohužel přicházející formu na přkážkách marně vyhlíží Klárka Michalská. Ta dala v závodě na 100 m př. průměrných 15,68. Dále pak nastoupila také k běhu na 300 m př. kde se pokušela o limit na Mistrovství republiky dorostenek. V sólo závodě z toho byl nakonec čas 47,51 což je jen pár setin za osobním rekordem z loňského roku. Tento výkon je hodnotím jako dobrý vzhledem k podmínkám věřím tomu, že další závod může být hluboce pod 47 s.

Celkem lze říci, že závody byly dobrou přípravu na sobotní 1 kolo první ligy na které se andílci připravují.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved