Členové naší skupiny "hvězdami" škloních týmů

Hodně perným dnem nejen pro trenéra byl včerejší úterek. Dopoledne se většina členů skupiny představila v dresech svých školnich ústavů při populárním CORNY cupu, odpoledne bojovala Kačka se Simčou o postup do sobotního finále Mistrovství Moravy a Slezska družstev st. žactva.

CORNY CUP

Blanka, Simča, Vašek a oba Tomášové byli v úterní dopoledne při okresním kole populárního CORNY cupu hodně vidět. Všichni patřili v barvách svých školních ůstavů k hvězdičkám svých týmů a zvýšenou pozornost si   dokázali i náležitě vychutnat. Nic proti tomu... Není vůbec špatné, když před zraky svých spolužáků a také profesorů předvedou svůj atletický um. V přímé konfrontaci dokáže pak i hodně přísný pedagog ocenit výkony mladých atletek a atletů a také lépe chápat proč mnozí mají díky různým soustředěním, tréninkům či závodům ve školních škamnách tak velkou absemci. A svěřenci naší skupiny svými výkony i včera dokázali, že se na trénincích neflákají.

Premiéru si v dresu hradištského gymnázia odbyla Simča SEDLÁČKOVÁ. Ta zvítězila jak v běhu na 60 m, když v protivětru běžela 8,25 s na dvoustovce překonala časem 27,02 s o více jak 8 desetin svůj dosavadní osobní rekord. Simoně se premiéra na CORNY dokonale povedla, v obou případech dokázala porazit o 5 let starší a taktéž bývalou členku naší skupiny, dnes ligovou házenkářku Martinu SALČÁKOVOU. Ta dokázala, že pořád běhat nezapomněla a skončila v časech 8,38 s a 27,58 s dvakrát na druhé pozici. No a podvakrát patřil pomyslný stupínek na bedně další člence ASR Blance ŠPANĚLOVÉ. Ta byla jedničkou v dresu obchodní akademie a doběhla na třetích pozicích včasech 8,40 s resp. 28,04 s....

Nejhodnotnější disciplínou včerejšího okresního kola byl ale bezpochyby běh na 400 m kluků. V něm se sešla na okresní kolo opravdu hodně silná konkurence, ze které nakonec vyšel vítězně ne zcela zdravý Vašek VLČEK, který bojuje již 5. den se silnou virózou. I tak ale dokázal běžet Václav velice dobrý závod a čas 50,08 s na konci sezony budí respekt. Za tento výkon připsal Vašek svému gymnáziu ze Starého Města nejvyšší bodový zisk ze všech startujícíh toho dne - 804 bodů !! Tomáš BOČEK běžel dobrý závod, ale v cíli se musel nakonec sklonit před druhým gymnazistou Honzou Moštěkem, který zaběhl velice solidních 50,86 s..Tomášův čas byl o 11 setin pomalejší.  Video z hezkého souboje můžete shlédnout na následujícím odkazu:

O půl hodiny později se běžela stovka. K té už Václav nenastoupil, poněvadž mu bylo hodně zle a tak uvolnil místo v pohodě běžícím Bočovi, který oplatil Honzovi Moštkovi porážku ze čtvrtky a suveréně zvítězil v čase 11,57 s. Běh půl hodiny po čtvrtce a v protivětru naznačuje, že Tomáš má v závěru sezony slušnou rychlostní formu a tu by v posledních závodech sezony, které jej čekají, ještě rád zužitkoval.

3. kolo družstev staršího žactva

Odpoledne se Simča SEDLÁČKOVÁ , ke které se přidala Kačka VÁVROVÁ přesunula do nedalekého Zlína, kde se konalo 3. kolo žákovské soutěže družstev. Obě holky byly hodně vidět, když nejdříve v rozběhu zaběhla Kačka vynikajících 8,01 s a už hodně unavenou Simču, které běžela 8,28 s dost přejela. Ve finále ale Kačce moc nevyšel start a toho Simča dokonale využila, když nakonec zvítězila v čase 8,34 s před Kačkou, která zaběhla 8,38 s . Časy nic moc, ale běželo se v silném protivětru, který se na stadionu neustále točil a měnil směr.

Na stopadesátce pak obě děvčata opět suveréně kralovala, nakonec v "sestrovražedném" boji zvítězila o jednu jedinou setinu Kačka před Simonou. Kačce se po startu moc nechtělo běžet a Simona na ní v zatáčce měla více jak 4 metrový náskok a já myslel, že je rozhodnuto. Pak však Kačka zařadila tu svou 3. kosmickou, náskok stáhla a v cíli nakonec byla přece jen první v čase 20,02 s ! Simona, která měla za sebou hodně perný den nakonec tedy druhá za 20,03 s. Obě děvčata se pak představila na závěr ještě ve štafetě, která běžela sice v netradičním složení, ale i tak se holkám podařilo zvítězit v průměrném čase 32,75 s.

Obě holky patřily k největším oporám družstva a svým velkým bodovým ziskem tak výrazně pomohly k postupu družstva dívek, které postoupilo do finále MMaS družstev, ketré se koná již tuto sobotu v Šumperku.