V Hradišti padaly osobáky, ve Vídni vládla pohoda

Uh. Hradiště: v sobotu odstartovala domácí soutěž družstev 2 ligou. Ta poté co celky Hodonína a University Brno postoupily do ligy 1., nedosahuje loňské úrovně, nicméně  soutěž nám posloužila dobře k rozzávodění a Boča s Dančím dokonce využili dobrých klimatických podmínek i k osobním rekordům. Na start se tentokrát postavil v obou vrhačských disciplinách i trenér, aby pomohl družstvu k honbě za bodovým ziskem. Vyplatilo se a družstvo mužů bylo úspěšné a zvítězilo i neúplné sestavě se značným náskokem před druhým Vyškovem.

Václav VLČEK se poprvé představil na čtyřsetmetrové trati. Bohužel závěrečná příprava na tuto premiéru neprobíhala ideálně. Před samotným závodem jsme chtěli absolovovat alespoň jednu ale raději i 2 třístovky na rozzávodění, nicméně naše plány zhatil v případě plánovaného startu na Slavii citelný chlad a o 10 dnů později plánovanému startu v Opavě zabránila povodeň, která okupovala Moravu po několik dnů. A tak jsme nastoupili na start čtvrtky takříkajíc z voleje. I přes tento handicap si nevedl Vašek vůbec špatně. V závodě, ve kterém neměl od startu až do cíle soupeře, zvítězil v nejlepším čase pod širým nebem za 52,45 s. Škoda jen, že po dobře rozvrženém tempu, neměl v cílové rovince soupeře, který by jej donutil do toho v závěrečných metrech šlapat na krev,nicméně dobrý start do čtvrtkařské sezóny o 1,8 sekundy rychlejším než vloni je dobrou předzvěstí startů příštích. V neděli na Mistrovství Moravy a Slezska v mnohem silnější konkurenci už by to mělo být pod 52,00 s !!! Že Vašek formu má a může si na čtvrtku věřit, demonstruje i jeho start na dvoustovce. Tu běžel až po závodě čtvrtky a dosáhl velice solidního času 23,48 s, když celkově obsadil 2 místo. Se celkovým ziskem 20 bodů pak byl druhým nejplatnějším členem družstva.

Tomáš BOČEK cítil v týdnu vzrůstajíci sprinterskou formu a po nepřesvědčivých halových výkonech se chtěl rychlostně chytit. A v sobotu se mu to konečně povedlo. V běhu na 100 m využil teplého počasí a ideálního větru 2,0 m/s k osobnímu rekordu 11,67 s, když ten starý vylepšil o 25 setin sekundy. Chce se mi říci konečně, 6 měsíční období sprinterského propadu bylo i na mně příliš dlouhé. Celkově obsadil Tomáš velice pěkné 3. místo.  za ve velké fazoně běhajícím domácím Tomem Vondráčkem (poprvé pod 11,00 s !!) a Vyškovákem Mullerem. Čas 11,67 s i v éře Stromšíka(10,86), Vondráčka(10,92) a Hrabince (10,92) má už svou hodnotu. V 16,5 letech neběhal stometrovou trať rycheleji, ani už zmíněný Radek (2006 /11,69). Na dvoustovce si Tomáš asi přál získat skalp ze čtvrtky už trochu  unaveného Vaška. Tomáš vyjel velmi dobře zatáčku, v posledních 40 metrech se však přesvědčil, že vytuhnout se dá nejen na čtyřstovce..Vaška neporazil, ale i přesto se podruhé ve svém životě dostal pod 24,00 s a časem 23,92 zaostal jen 8 setin za svým osobním rekordem. Celkově obsadil 4 pozici pro družstvo vybojoval cenných 7 bodů a s celkovým bodovým ziskem 15 bodů i on patřil k nejužitečnějším členům družstva.

Tomáš DANĚK vstupoval do závodu osmistovkys jasným cílem a sice pokořit hranici 2:10 sekund, Tentokrát se to ještě nepovedlo, ale cíl už byl blízko. Tentokrát Tomáš závod moc hezky a odvážně rozběhl, po čtyřstovce za 61 a 600 za 1:35 jsem si už myslel, že je to doma. Silný větrný poryv v poslední zatáčce pak subtilního Toma téměř zastavil a nakonec z toho byl v cíli čas 2:11,16 min , i tak nový osobní rekord a hezké 7. místo, nejmladšího člena mužského družstva. V běhu na 200 m pak Tomáš , byť unaven obětavě nastoupil kběhu na 200 metrů a nakonec si připsal za čas 26,03 s 5 bodů pro družstvo. Celkem získal Tomáš 9 bodů, hezký vstup premiérový vstup do mužského mančaftu AC Slovácká Slavia. !!!

A nakonec trenér. Ten se pořád ještě ve svých 46 letech nerozloučil s možností překonat 13 metrovou hranici ve vrhu kolulí a také sebrat letilý rekord v kategorii M 45 legendárnímu Janu Horákovi, který kraluje výkonem 13,04 m. Po vydatné, ale naštěstí krátké přeháňce jsem se v kruhu ze začátku ještě trošku hledal, ale nakone z toho bylo 2. místo v druhém nejlepším výkonu kariéry - 12,85 m. Takže vysněná 13 je na spadnutí, snad to vyjde :-). Do soutěže v hodu diskem jsem nastoupil zcela nerozcvičen, bez jediného rozcvičovacího hodu (upřednostnil jsem koučink perspektivnějších svěřenců :-)) itak , ale standartních 34,46 m stačilo na postup do finále, ve kterém jsem se již nezlepšil a obsadil 8 pozici. Pro družstvo jsem získal celkem 12 bodů.

Z bodového hlediska bylo vystoupení naší skupiny dnes taktéž úspěšné, celkem i bez Zdendy startujícího v Moskvě, získali 56 bodů z celkového počtu 173 bodů, tedy plnou třetinu..

Wien - Schwechat: Nedělní závody ve vídeňském Schwechatu, jsme brali tak trošku uvolněně, s cílem si hezky zazávodit, v příjemné atmosféře( gemutlich), ktero zkrátka Rakušané umějí udělat nejen při lyžovačce na horách. Hudba, skvělá nálada, domácí bábovky, štrůdly, skvělé klobásky,pivko 5 metrů za cílem a k tomu květnové sluníčko. Pohodička, opalovačka ..... Tomáš s Vaškem nastoupili k běhu na 100 metrů. Alternativní stadion s oválem 333 metrů a měkký umělý povrch nebyl tím pravým ořechovým k překonávání osobních rekordů i přesto Vašek časem 11,65 s postoupil do 6 členného finále A, ve kterém obsadil stejným časem poslední pozici. Tomášovi pak čas z rozběhu 11,99 s nestačil ani na postup do finálového "béčka". Dančí pak na netradičním ovále, hledal tempo, čtyřstovka za 68 byla rozběhnutá pomalu, ale dnes to nevadilo. Hudba hrála Tomáš si určoval tempo a vychutnával si ten pocit, kdy komentátor na špici stále dokola opakoval : " an der Spitze TOMAS DANEK..." Nakonec z toho bylo v rozběhu 2 místo v čase 2:14,67 min. ale v poho, neběžalo se na tentokrát na čas, ale běželo se takticky a s cílem tak trošku se otrkat i v jiném prostředí. A o to nám v nedělní odpoledne a to u všech šlo především :-)