Z Ostravy do Vídně  pak na skok do Nymburku......

Po úspěšném vystoupení na "veřejkách" v Praze stojí před členy Vlčí smečky další náročný víkend. Již v pátek čeká na žákyni Barunku JELÍNKOVOU Mistrovství Moravy a Slezska v nové atletické hale ve Vítkovicích. Barunka je přihlášena ke startům na 60 m a 150 m a startovní pole je opravdu početné. I když mladinká 14 letá slečna bude především sbírat zkušenosti na větších závodech, zcela jistě se popere o co nejlepší výsledek ...

V sobotu ve Vídni již budeme mít výrazně početnější zastoupení. V aréně Ferry Dusika se na start šedesátky postaví Zdeněk STROMŠÍK, Kačka VÁVROVÁ, Honza  VÁCHA a Štěpánka KOLÁŘOVÁ.  Otazník visí ještě nad startem Majky ŠIMLOVIČOVÉ.... Výhodnou vídeňskou dráhu pro točivé disciplíny pak vyzkouší Kačka, Štěpánka a Honza na dvoustovce, čtyřstovku si střihne David CESAR. který by si ve městě valčíku jistě rád vylepšil své letošní maximum na této náročné distanci. 

Také ve Vídni čítá  startovka široké pole startujících a to zejména a tradičně ve sprinterských disciplínách. Silně obsazená bude mužská šedesátka !! Na start se vedle současného lídra českých tabulek Zdeňka STROMŠIKA postaví Honza Veleba  ((letos 6,79). Jejich největší konkurenty budou Turek Aykut Ay, který se pyšní na setinu stejným osobním rekordem jak má Zdeněk - 6,69 s a tohoto času dosáhl přesně před rokem ve Vídni. Ve výborné formě běhá letos i tradiční Zdendův soupeř Chorvat Zvonimir Ivaškovič, který zaběhl letos v Zábřehu rovněž 6,69 s !! A ke kandidátům na vítězství bude patřit i Brit de Escofet Kyle, který si letos v Británii, v Le Valley zaběhl osobní rekord 6,71. Ostatní soupeři mají osobní rekordy začínající 8 za desetinnou čárkou, ale překvapit můžou samozřejmě i oni. Kvalitní a velmi velmi vyrovnané startovní pole, by mohlo výše zmíněné aktéry hnát k výbornému výsledku... Tak se nechme překvapit :) Rozběhy jsou na programu v 13:00 hod , finále se poběží o 3,5 hodiny později.

Velmi kvalitně obsazená je i šedesátka žen, které vévodí Maďarka Nguyen Anastazia, která má zapsáno 7,32 s !! Z českých závodnic by se na startu měla po více jak roční pauze objevit česká dorostenecká rekordmanka na této trati Veronika Paličková !! Kačka se pokusí vylepšit své letošní maximum 7,79 s a pokud se jí rozběh povede, měla by usilovat minimálně o finále B.

Na dvoustovce pak vstupuje Kateřina VÁVROVÁ do početného 62 členného pole s tak kvalitním časem, který by jí měl garantovat nasazení do výhodných vnějších drah !!! Cíl Kateřiny je jasný, pokořit hranici  25,00 sekund !!! Kvalitní ovál v aréně Ferry Dusika by jí k tomu mohl napomoci.

Ostatní členové skupiny budou chtít zcela jistě útočit na své osobní halová maxima, nebo přinejmenším ta letošní. Jsem zvědavý zda Štěpánka, David a Honza přijmou tuto výzvu :)

Po skončení závodu se odebereme hned domů a již v neděli odjíždíme do Sporovního centra Nymburk, kde už začneme dolaďovat naši formu před těmi nejdůležitějšími závody sezóny !!!!

J.V. 28.1.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved