Semifinále MČR mládežnických družstev, finále KP družstev, Corny pohár i závody mimo soutěž - tak nabitý byl program našich atletických nadějí v minulých 14 dnech.

Tentokrát to vezmeme hopem a a zastavíme se jen u nejvýraznějších momentů konce podzimní části atletické sezony. Pro někoho znamenal tento výše uvedený program možnost k vylepšení osobních rekordů, někdo závodil se střídavými úspěchy a bohužel došlo i na zranění.

Semifinále mistrovství ČR mládežnických družstev - Slavie Praha - dorostenky a Turnov - junioři.

Při tomto závodě bohužel došlo k nešťastnému svalovému zranění Anny-Marie Rappové. Amča po nevýrazné dálce, kde se opět trápila s rozběhem nastoupila k závodu na 100 m. Po 50 metrech však její výraz ve tváři, kulhání a chycení se za stehno předznamenávali problém....I přes mé hlasité pokyny z tribuny po odstoupení ze závodu, Amča věrna své zodpovědnosti za družstvo stovku dokončila a v cíli se v bolestech a se slzami v očích zhroutila k zemi. Pro trenéra velmi neradostný pohled. Zdá se, že naštěstí nedošlo k natržení a jednalo se "pouze" o velmi silnou křeč zadního stehna. Amča s dopomocí odkulhala a znamená to pro ni definitivní konec sezony. Nyní již jen léčení, odpočinek a začátek přípravy na novou sezonu.

A jak si vedli ostatní: Klára Michalská potvrdila svou výkonnost v dálce - 514 cm, na 100 m př dorostenek pak vynikajícím způsobem zvládla trať v novém osobním rekordu 14,79 a nakonec zaběhla velmi dobrých 46,79 s na trati 300 m př - také nový osobní rekord. Kláře podzimní část sezony přinesla formu a i přes scházející sílu nám umožnila vytvořit velmi dobrá východiska pro příští rok. Kláře velmi Blahopřeji !

Pavlína Soprová se k odjezdu autobusu nedostavila, schvátila ji nemoc.

Kluci bojovali za družstvo juniorů TJ LIAZ neboť dorostence nemáme. Filip Spura si vedl dobře i když nakonec se osobní rekordy nekonaly. Dle očitých svědků byl jeho běh velmi technický dobrý a Filip učinil od konce prázdnin v technice běhu velký pokrok což je pozitivní vzhledem k příští sezoně. Že uvolněný běh může přinést i osobní rekord se koneckonců Filip přesvědčil již v týdnu při Corny poháru, kde si zcela nečekaně velmi pěkným během přiběhl pro nový osobní rekord na 400 m - 53,47. Blahopřeji.

Dominik Žižka v poledních závodech nemá tak oslnivou čtvrtkařskou formu jako v první - jarní části sezony, ovšem při dvoustovce, kterou běžel až po čtvrtce se na dvě setiny přiblížil osobáku a toho si cením. Dominik odjel na plánovanou dovolenou k moři a myslím, že se již velmi těší na začátek podzimní přípravy, kterou začneme jakmile se vrátí.

Musím také zmínit Míšu Votočkovou, která hostovala v dresu 5. Základní školy v družstvu starších žákyň na Kladně. Po vleklých zdravotních problémech jsme volili pouze skoky a krátkou štafetu. Míša si pak v dálce vytvořila nový osobní rekord 444 cm. Pro nastávající sezonu musíme zvážit jaké budou další priority v její přípravě.

Kromě uvedených závodů startovali andílci také na finále KP družstev, kde stojí za uvedení hlavně nový osobní rekord Kláry Michalské ve skoku dalekém 529 cm !

V týdnu před semfinále, nastoupila také Amča v Corny poháru a skočila 555 cm, šedesátku zaběhla za 7,97 a vytvořila si nový osobní rekord ve skoku dalekém kročným způsobem - 539 cm. Pro příští sezonu již nás nic jiného než kročák nečeká.

Jak jsme výše uvedl bylo toho opravdu mnoho a bohužel nevyhnulo se nám ani zranění. Naštěstí se neukazuje jako vážné a tak to můžem považovat za signál těla, které si žádá odpočinek.

Do posledních závodů přeji hodně zdraví a pak již vzhůru do přípravy na další sezonu.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved