Členové ATLETIKY S RADOSTÍ jsou lídry českých průběžných tabulek !!! 

Halová sezóna roku 2013 je v plném proudu a na nás čekají nejdůležitější závody sezóny, které vyvrcholí mistrostvím republiky v Praze a Jablonci nad NIsou. Jaká je dosavadní bilance členů našeho sdružení a jejich současné postavení v českých průběžných tabulkách ???

Na takovou otázku je jednoduchá odpověď. Kdyby to tak mělo zůstat i po  skončení halové sezóny, jistě bychom se nezlobili.

LÍDŘI:  pohled do českých průběžných tabulek je k dnešnímu dni (4.2.2013) velice lichotivý. Českým průběžným tabulkám dominují na žákovské šedesátce Kačka VÁVROVÁ na juniorské dvoustovce Zdeněk STROMŠÍK a mezi ženami v kategorii "22" i Klárka MICHALSKÁ.

Kačka VÁVROVÁ zatím naplňuje na sto procent mé předpoklady a vletěla do halové sezóny, jak raketa. Již v prosinci při mezikrajovém utkání na sebe upoutala značnou pozornost, když na třístovce zasostala jen půl sekundy za dosavadním halovým českým rekordem a časem 41,41 s vyrazila tato drobná a subtilní 14 letá žačka mnoha přítomným dech. Hned následující týden Kačka onemocněla a trénovat začla znovu až po Vánocích, ale již první halové starty naznačily, že Kačka je v plné síle zpátky. Nezalekla se silné konkurence starších a zkušenějších atletek při mezinárodních závodech ve Vídni a v Bratislavě. Na šedesátce běžela v každém závodě pod 8,00 s a minulý týden v Jablonci nad nisou dokonce 7,85 s , čas kterým se vyšvihla do čela žákovských průběžných tabulek. Kačka v Jablonci nastoupila i ke stopadesátce a běžela  čas19,79 s, se kterým je momentálně na 9. místě. Nenechte se ale zmást , ostrý rádius jabloneckých zatáček ubírá minimálně půl sekundy. S takovým časem by Kačka v tabulkách byla k dnešnímu dni druhá.. No a ve své parádní disciplíně - třístovce se Kačka představí letos poprvé a sice tuto sobotu v Bratislavě, kde se v hale Elán koná Mistrovství Moravy a Slezska. 

Zdeněk STROMŠÍK udělal na soustředěnína na Kanárských ostrovech velký kus práce a předváděl tady i v únavě výkony na hranicích osobních maxim. To potvrdil i při svém prvním startu na soustředění v Jablonci nad Nisou, když běžel po 7 tréninkových jednotkách na začátku ledna, výborných 6,93 s. Zdendovi se poté podařilo ve Vídni zvítězit  a porazit  veškerou mezinárodní konkurenci na šedesátce při mítinku Season Openning v čase 6,91 s a to je také dosavadní Zdendovo dosavadní maximum, které jej řadí na druhou pozici za kladenskou střelu Marka Bakalára, který letos běžel o 3 setiny lépe než Zdenda. Na dvoustovce si ale pořadí prohodili, tu vede pro změnu náš "Valašský expres". Při svém jediném startu ve Vídni se kterým Zdenda nebyl vůbec spokojen zatím čas 22,29 s stačí na lídrovskou pozici mezi juniory. Baky běžel dvoustovku letos za 22,31 s a jejich vzájemný souboj bude jistě patřit k ozdobám juniorského šampionátu.

Klára MICHALSKÁ úspěšně kombinuje starty na překážkách a v trojskoku. V trojskoku si vytvořila při Jablonecké hale dokonce halový osobní rekord. Skokem dlouhým 12,65 m vede v kategorii žen "22" s metrovým náskokem (!!) český žebříček a mezi ženami je na skvělé druhé pozici za Lucií Májkovou z brněnského Olympu. Také na překážkách po pomalejším rozjezdu z počátku sezony, kdy Klára ještě cítila doznívající únavu ze soustředění na Kanárských ostrovech, Klára naplňuje očekávání svého otce a trenéra v jedné osobě Martina MIchalského. V krásném souboji v Jablonci s Luckou Koudelovou se holky vytáhly k výborným časům . Klářin čas 8,79 s ji zařadil  na současnou 3. pozici mezi "22" a mezi ženami je na krásném 10 místě.

MEDAILOVĚ POZICE: mino Kačky, Klárky a Zdendy, kteří obsazují vysoké pozice i ve svých vedlejších disciplinách najdeme na medailových pozicích i další členku sdružení a tou je juniorka:

Linda MEJSTŘÍKOVÁ: Lindě zatím nevychází sezóna zcela podle představ i tak ale coby prvoročačka se mezi českými juniorkami nachází na krásném 2. místě. Linda ale s časem 2:24,83 min určitě moc spokojená není a ráda by jej při příštím startu vyýrazně vylepšila. Pokud se jí podaří stáhnout alespoň jednu sekundu i ona by se vyšvihla na čelní pozici mezi českými juniorkami - půlkařkami.

OSTATNÍ: všichni ze členů Atletiky s radostí kteří se letos postavili na start, předvádějí výkony, které by je již nyní měli opravňovat k účasti na MČR.  Daří se mladým "Puškám" z Jablonce, kteří překonávají jeden osobáček za druhým. Vojta KARÁSEK si stojí nejlépe na dvoustovce, když v jablonecké hale běžel svůj absolutní osobní rekord a časem 23,97 s se nachází na 11. pozici mezi dorostenci. Se svou premiérou na čtvrtce je spokojen určitě i druhý dorostenec prvoročák z Jablonce Valeryi HRES, který běžel na poprvé solidní čas 53,94 s a je taktéž 11. Překážkáře Tomáše DOSTRAŠILA zatím pobolívá nárt a neprodal na co opravdu má. Zatím se musí spokojit s časem 8,82 s a 17. pozicí mezi českými dosrostenci. Spokojena moc není ani Simona SEDLÁČKOVÁ z Uherského Hradiště, ta běžela zatím na šedesátce výrazně pod své možnosti 8,19 s. Důvodem je vleklé 3 týdenní virové onemocnění, Simča svůj čas ale jistě brzy vylepší.  Za zmínku stojí jistě i výsledek Tomáše BOČKA. Ten zatím své starty přetavuje v osobní rekordy a zejména sobotní výsledek na dvoustovce z Přeborů Prahy snese již přísnější kritéra. Boča mile překvapil, běžel  velice solidních 22,77 s a v silné konkurenci "22" se zařadil na velice  hezké 12. místo. Ještě vyšší postavení má v tabulkách zkušený jablonecký trojskokan Vojtěch TRUHLÁŘ. Ten zatím sice nepřekonal letos 14 metrovou hranici, ale výkonem 13,96 m je mezi "22" těsně 4. a na vedoucího Davida Beneše ztrácí 31 cm. Své výkony jistě ještě vylepší i Kačka HORNOVÁ a David ALJANČIČ.

Jediný kdo se letos k halovému startu nepostaví tak je Václav VLČEK. Ten ale po nešťastném zranění plosky nohy s 6 týdenní tréninkovou indispozicí, neponechává nic náhodě a ukrajuje dnes již naplno tréninkové dávky ve značném objemu, aby jeho první jarní start stál opravdu za to. Z dosvadního průběhu se zdá, že by se mu to mělo i povést.

Všem držím palce do únorových bojů a především přeji hodně štěstí do mistrovských závodů !!!! Ať se Vám závody povedou a potvrdíte i své dosavadní tabulkové postavení i na nejdůležitějších závodech letošní halové sezóny !!!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved