Zdenda 6,91 s PB, Vašek 7,20 s PB, Boča 7,39 s PB !!!!

Pomalá Bratislava byla rychlá, tak  tento oxymorón ( speciálně pro naše maturanty = protimluv) si po včerejší neděli můžou říkat všichni naši borci, kteří se zúčastnili mezinárodního mítinku ELÁN 2012 !! Nejdříve se představili na trati 60 m Zdeněk Stromšík, Vašek Vlček a Tomáš Boček. A všichni 3 si vezou z hlavního města Slovenska osobní rekordy, což je dost dobrý počin, poněvadž bratislavská dráha a statistiky to jednoznačně potvrzují, bývá označována jako nepříliš rychlá.....

Zdeněk STROMŠÍK, český žákovský halový rekordman dává po loňské nevydařené halové sezóně, zapříčiněném zraněním hamstringu,  o sobě hned v úvodu sezóny znovu pořádně vědět. Po časech z Vídně 6,96 s a 6,95 s, běžel ve včerejším rozběhu znovu 6,96 s a ve druhém finálovém běhu pak po opět nepříliš vydařeném startu překonal v poměrně málo vytopené hale své osobní maximum, které má k dnešnímu datu hodnotu 6,91 s !! Ve finálovém běhu nedal nejmenší šanci ani černému sprinteru Collymore Fabrianovi z Barbadosu (7,01s) a na jeho štítě zůstal i vynikající slovenský sprinter Jozef Švondrk s osobním rekordem na stovce- 10,61 s !! Je velký předpoklad že na rychlejší dráze a při lepším startu Zdena, který si upevnil svou pozici v českých juniorských tabulkách, svůj včerejší čas, kterým mimochodem na setinu vyrovnal juniorský krajský rekord Jardy Šmotka z roku 2006 ještě vylepší. Jeho včerejší čas je samozřejmě i novým absolutním rekordem oddílovým .

Úspěšné vystoupení má na nejkratší sprinterské trati za sebou i Václav VLČEK. Jeho osobní rekord na 60 m činil do včerejšího dne 7,37 s, ale dnes už je ve statistice u jeho jména zapsáno velice solidních 7,20 s !! Vašek po domluvě s trenérem nastoupil jen do tzv "A" serie, tudíž běžel jen jednou. Ve svém rozběhu byl papírově nejslabší a soupeři se asi nestačili divit, když  proťal pomyslnou cílovou pásku, jako první. Časomíra dokonce ukázala nejdříve čas 7,19 s, který byl později o 1 setinu pozměněn. Je jasné, že v našich podmínkách, bez možnosti trénovat v hale či alespoň v tunelu a nacvičovat jen akcelerační starty do 30 metrů, v teniskách a z dřevěnných bloků , mne skutečnost, že máme v českých juniorských  tabulkách na šedině 2 své zástupce a na dvoustovce momentálně dokonce 3 atlety naší skupiny z Uherského Hradiště mezi nejlepšími juniory Česka, neskonale těší.... Pokud jde o Václava i on ještě nemusel na této trati říct zdaleka poslední slovo.

Tomáš BOČEK ví, že starty nejsou jeho doménou a ty hrají na šedesátce podstatnou roli. Když to ale pak Tom rozbalí tak už to jede. To dokázal i včera, když ve svém rozběhu po beznadějné pozici těsně po startu v závěru pořádně zatahl a ve svém běhu skončil celkově druhý v novém osobním rekordu, vylepšeném o 5 setin na 7,39 s. I on z důvodu startu na čtyřstovce nastoupil jen v běhu A.

Čtyřstovky, které se běžely až o půl 8. večer byly pro Vaška a Boču letošní premiérou. Z důvodů onemocnění jsme ani nemohli otestovat naši výkonost, jak je u čtvrtkařů dobrým zvykem na trati 300 m , no a pohled do tréninkového deníku, kdy vzhledem k počasí jsme mohli absolovovat jen 3 tréninky SV, mne trošku naplňoval obavami. Pro nás je zkrátka halová čtvrtka vždy jen doplněk a také trošku loterie, protože jen z krátkých "cicaků" v oblast AARV se toho přes veškerou snahu moc naběhat nedá... A tak jsme vůbec netušil co mohu očekávat, vše ale dopadlo dobře. Vašek běžel mimo  času z Vídně svou nejrychlejší halovou čtvrtku a maďarskému soupeři s PB 49,77 nedal nejmenší čas. Bohužel jeden kvalitní soupeř Václavovi v jeho běhu odpadl a tak v závěru Vaška nikdo nepřinutil vyždímat se až na krev. Přesto jsme s úvodním časem 51,12 s velice spokojeni a už se těším na jeho vystoupení na rychlejším ovále v hale Ferry Dusika. Zatím VV v průběžných juniorských tabulkách obsazuje vynikající 3. pozici za Michalem Desenským a Tomem Vystrkem, na něhož ztrácí pouhé 2 desetiny.

Tomáš BOČEK má za sebou parádní vystoupení. Do včerejšího  závodu nastoupil hodně odvážně a odměnou za statečný výkon mu byl výrazně vylepšený halový osobák o 1,5 (!!!) sekundy a jen připomínám, že vloni začínal Tomáš v Bratislavě za 53,69 s. Jeho včerejší výkon 51,38 s jej řadí na zatím průběžné 6. místo českých junorských tabulek. Mimo Desenského, Vaška a Vystrka, figurjí před ním ještě Martin Sadil a Vašek Roun ze Slavie,  ale  Tom  je odhodlánv úterý ve Vídni toto pořadí ještě pozměnit. Pravdou zůstává také skutečnost, že zatím se na start nepostavili ještě výborní čtvrtkaři jako Šorm, Gerlický a jiní....

Tomáš VONDRÁČEK chtěl napravit svůj nepříliš povedený dojem ze závodů ve Vídni. Tom, který jako jediný absolovoval letos už  čtvrtku, byl nakonec z tria našich závodníků nejrychlejší!! Také on na čtvrtkaře hodně agresivně vběhl do závodu a nebýt totálního vyčerpání v posledních 10 metrech, mohl být jeho včerejší halový osobák ještě kvalitnější. Zatím tedy Tom , který už opustil juniorskou kategori 50,91 s.

Dnes má tato čtveřice volno, v úterý odjíždíme do Vídně. Vzhledem k extremním mrazům, které nyní na Moravě vládnou,jsme přinuceni k jakémusi závodnímu dvojbloku, kdy i silně obsazený mezinárodní mítink, chápeme jako kvalitní trénink, poněvadž nikde jinde doma delší úsek než 30 metrů v hale,  momentálně absolovovat nemůžeme. Věřím, že po Vídni ´budeme znovu přepisovat své osobní tedy i letošní maxima.

J.V.30.1.2012

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved