Kačka po nemoci a z plné přípravy běžela šedesátku 11 setin od českého rekordu !!!!

 V letošním roce odlétáme na Kanárské ostrovy z  letiště,které se nachází od nás až v dalekém Lipsku. Odlet z letiště největšího saského města , jsme upřednostnili poté co ceny zájezdů oproti odletu z Vídně,kterou tradičně využíváme, se lišily až o 5 000,- Kč a při počtu 8 lidí, by to byla už opavdu velká částka. Ušetřených 40 000,- Kč dokážeme jistě lépe využít, výměnou za menší komfort, v podobě zdlouhavé cesty do místaodletu. V současných klimatických podmínkách, kdy nad střední a západní Evropou  dominuje orkán Xaver, by bylo příliš velkým rizikem, jet více jak 600 km vzdálené letiště na jeden zátah a tak jsme přenocovali v nám dobře známém Jablonci nad Nisou. A když už jsme tady, tak naše žákyně Kateřina Vávrová a Mária Šimlovičová se v sobotu zúčastnili  Pomerančového mítinku.

Tradiční akce na jablonecké Střelnici, kdy pořadatelé přijmuli více jak 580(!!!) přihlášek je pěkným masakrem ato  zejména pro organizátory. Jablonečtí pořadatelé v čele s ředitelem závodu Martinem Michalským zvládají vše na jedničku,stísněné podmínky pro rozcvičování, větší hluk rozjívených dětí.....atd., ale  těžko mohou ovlivnit .Naše dvě kadetky ke svým startům nastoupily bohužel  ne v úplně nejlepší kondici. Kačka se celý týden potýkala s virózou a bohužel se nevyhnula  ani nasazení antibiotik, také Majka pokašlávala cestou sem jak ostravský havíř po 30 letech v práce v dole..... Přesto holky podaly vzhledem k jejich zdravotnímu stavu obdivuhodné výkony. Zvláště Kaččiných 7,76 s ze šedesátky po nemoci je neuvěřitelných a od českého halového rekordu Veroniky Paličkové jí dělilo 11 setin sekundy  !!První start v hale.po nemoci a z plné přípravy, kdy jsme absolovovali jen jeden jediný trénink v tretrách a 7,76 je skoro neskutečných a Kačka takhle rychle nikdy nezačínala. (nejlépe zatím běžela premiérově 7,92 s).Nedokážu si představit co chce běžet plně zdravá a po vyladění, alemyslím,že nebudu daleko od pravdy, když její časy budou až o 2 desetiny lepší, než je ten dnšní-jablonecký.

Výbornou soupečkou byla Kačce Nikola Bendová z Prahy, která Kačku pořádně prohnala a jejích 7,80 s je nejen jejím skvělým novým osobním rekordem, ale i 12.  nejrychlejší halovou šedesátkou žákovské historie. Každopádně v této super silné generaci ročníku 98-99 roste v sympatické  Nikole Kačce další mimořádná soupeřka.

Premiéru u Vlčí smečky má za sebou úspěšně i naše nová akvizice Mária Šimlovičová.Ta i přes oslabení virózou naznačila jak velký se v ní skrývá potenciál. Kždopádně  dnešních 8,08s, jen 5 setin za halovým osobním rekordem této slovenské naděje,dává velký důvod k optimismu, že v halové sezóněroku 2014 poběží Mária hluboko pod 8,00 s. .. Plánovaný start  na 300 m jsme s Majkou rozumně odhlásili, bohužel to  samé se mi nepodařilo u Kačky, která měla ještě více důvodů náročnou třístovku neběžet. Očividně jsem podlehl jejímu přesvědčivému výrazu a touze běžet a ke startu jí nakonec pustil.Byla to chyba, kterou beru na sebe (ve svých téměř 50 letech mám mít přece jen více rozumu a nepodlehnou uhrančivým očím 15 leté slečny.. ). Oslabená Kačka se protrápila druhou polovinou tratěa výsledek 42,70 s jistě nebyl časem se kterým byla spokojená.  Příště už tomůže být jen lepší...

Tak to bylo naše první vystoupení v hale,ještě ve starém roce. Teď už jen v pořádku opustit zmrzlý a zasněžený Jablonec, dostat se včas na lipské letiště a navzdory orkánu odletět do teplých krajin s teplotami o 25 C vyššími, než je dnešních -1 pod bodem mrazu :D :D

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved