Pomerančový mítink byl pro nejmladší andílky důstojným rozloučením s kategorií mladších žáků..

Oddíl atletiky TJ LIAZ je znám svou tradicí žákovské a mládežnické atletiky i tak možná překvapí že tradiční Pomerančový ukrajuje již čtvrté desetiletí své existence v jablonecké atletické hale. A tak se včera v mnoha případech stalo, že své atetické naděje povzbuzovali v hale na Střelnici rodiče, kteří sami před mnoha lety tento mítink vyhráli a odnesli si tehdy domů voňavé jižní ovoce. Včera bylo při mnoha startech mladých adeptů atletiky cítit tuto sounáležitost minulosti a přítomnosti a snad i budoucnosti jablonecké atletiky v oddíle TJ LIAZ.

Ale co naši andílci ?

Musím říci, že po návratu ze soutředění jsme měl trochu obavy z únavy z posledních náročných tréninkových dní a tak jsme během týdne kromě jného také odpočívali.

Mladíci se mi za to odvděčili skvělými výkony a lavinou osobních rekordů.

dokázal, že za Dominikem Žižkou a Martinem Černákem je další andílek, který umí běhat rychle. Při startu na 60 metrů dokázal suveréně vyhrát svůj běh v novém osobním rekordu 8,08. Myslím si, že pokud by se během šedesátimetrové trati několikrát neohlédl do stran či za sebe, tak mohl pomýšlet dokonce na překonání hranice 8 vteřin. No je to poučení do pro další kariéru.

Pravou lahůdku si však Vojta nechal až na svoji premiéru v běhu na 300 metrů. Na trať vlétl bez bázně, svůj rozběh vyhrál o parník a dosažený čas 41,92 ho řadí mezi tři nejlepší časy mladších žáků v České republice v tomto roce !! O kvalitě tohoto času svědčí také to, že Vojta svým časem pokořil 17 let starý oddílový rekord mladších žáků na této trati  !!!  Vojta ho překonal téměř o celou vteřinu. Gratuluji a věřím, že Vojtovi vydrží tréninková píle a energie do další práce, která nás čeká - a že té práce je ještě mnoho !!!

opět potvrdil svou vynikající výkonnost. Jeho výkony 7,48 na 60 merů a 37,21 na 300 metrů mají pečeť absolutní kvality. S přihlédnutím k období ve kterém jich Martin dosáhl. Na trati 60 metrů je pořád dostatek rezerv pro zlepšení, jako je start a další.

Na trati 300 metrů se zase Martinovi do cesty pletly méně příjemné jablonecké zatáčky. Zvláště ve druhé se téměř zastavil a znovu se rozebíhal opět až na rovince. Přesto čas 37,21 paří mezi 10 nejlepších žákovských časů na této trati v hale mezi staršími žáky.

dosáhl v poslední době velkého zlepšení v technice běhu a po návratu ze soustředění to bylo opravdu vidět. Měl jsem z toho dobrý pocit a čekal jsem co předvede při svých startech. Na 60 metrů rozhodně nezklamal a časem 7,84 si vylepšil osobní absolutní rekord. Na trati 300 metrů se mu tolik nedařilo přesto čas 43,07 je na jeho poměry celkem kvalitním časem.

nastupoval do závodu po virovém onemocnění, které ho schvátilo ihned po návratu ze soustředění. Na Ondřejovi bylo vidět, že mu trošku chybí síla a jiskra. Přesto se nebojácně postavil na dálkařský sektor a prakticky okamžitě po doskoku posledního pokusu také na start třístovky.

Ondřej si velmi chtěl vylepšit osobní rekord ve skoku dalekém. To se mu podařilo nakonec posledním pokusem. Výkon 473 cm byl však skočen s více jak třiceticentimetrovým nedošlapem. Víme tedy , že Ondřej má na výkony za 5 metrů a budeme se těšit na to co předvede v halové sezoně. Výkon na 300 metrů byl trošku poznamenán Ondrovou nemocí, kdy bylo vidět, že mu docházely síly, musím ho však pochválit za srdnatý a bojovný výkon.

Naši nejmladší se tímto mítinkem rozloučili s kategorií mladších žáků. Od ledna nastupují mezi starší žáky a bude zajímavé sledovat jak se jim podaří se prosadit.

Martin Černák má ještě jednu možnost pro rozloučení se žákovskou kategorií - a to při Vánoční hale v Praze na Strahově 18.12. Ještě zvážíme tento start a není vyloučeno, že se Martin pokusí ještě o něco vylepšit své postavení v dlouhodobých žákovských tabulkách.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved