Co start to osobní, oddílový nebo dokonce krajský rekord !

Pomerančový mítink v Jablonci nad Nisou je pojem v dětské a mládežnické atletice již mnoho let. Pomeranče doddnes lákají a tak od brzkého rána do večerních hodin startovalo cca 550 dětí jeden start za druhým. Až se statistika zastavila na počtu 1224 startů dětí z 53 oddílů !

V tomoto mumraji se pranic neztratili zástupkyně Atletiky s radostí. O úspěšném startu Márie Šimlovičové jsme již . Miniandílci z jablonecké části Atletiky s radostí, však také zanechali na Střelnici výraznou stopu.

Kdo jiný než Verča Milotová by měl být prvním andílkem o kterém se zmíním. Včerejší bilance: 3 starty = 1 oddílový rekord, a dva krajské rekordy v mladších žákyních ! To není špatná bilance na nadějnou sprinterku původem z výborné líhně paní Michkové z Desné. Verča po svém příchodu do skupiny velmi dobře zapadla mezi ostatní andílky a pomalu se jí daří zlepšovat její techniku běhu. Včera startovala na trati 60 m, 300 m a jako finišmenka štafety 4x150 mladších žákyň.

Její první běh na 60 metrů mně tak trošku šokoval (to jsme ještě netušil jaký šok zažiju po třístovce :) )
Start nebyl úplně ideální, malinké zaváhání v polovině trati, avšak celkově kalup jako blázen. Výsledek ? Třetí místo a vynikající absolutní osobní rekord 8,23 ! Dosavadní osobák zlepšený o více jak desetinu ! Verča vylepšila halový oddílový rekord (8,82 s) o 6 desetin.
Rekord číslo jedna, oddílový !

Jejím dalším startem byla třístovka. Verča ji běhá ráda a tak jsem byl zvědav jak jí to v jablonecké hale půjde. A bylo se na co dívat. Verča vyběhla nebojácně, na první dlouhé rovince se pokusila o dlouhý uvolněný krok. V zatáčce opět zvýšila frekvenci a na druhé rovince se snažila o vystupňování tempa. Jak z učebnice. A výsledek ? Čas 43,13 a první místo !
Rekord číslo dva ! - tentokrát krajský o 1,79 s.

Na třetí start jsem se těšil velice. Štafeta miniandílků ve složení Anežka Voštová, Karolína Kořínková a Verča Milotová. Doplněná vynikající srdcařkou Leonkou Vokálovou se rozhodla zapsat do listiny rekordů na hodně dlouho !
Krásný běh dobré předávky a výsledný čas 1:21,31 !
Rekord číslo tři ! - tentokrát krajský o více jak 2 vteřiny !
Původní rekord držela štafeta ve složení Klárka Michalská, Pavlína Soprová, Amča Rappová, Kateřina Čapková.....

Zkrátka Velké představení Verunky Milotové při Pomerančovém mítinku.


A co ostatní miniandílci ?
Anežka Voštová a Karolína Kořínková dostaly v minulém týdnu ještě docela zabrat a tak by se dalo říci, že tak trošku sotva chodily.
Kára Kořínková běžela 60 m př. a zvítězila v čase 9,95. Na 60 metrů pak vítězství v běhu a čas 8,41 ! Nový osobní rekord o více jak 1 desetinu !
Účastí ve štafetě na 4x150 pak dovršila svou úspěšnou misi !

Anežka Voštová si odváží alespoň jeden rekord jako členka štafety ! Na 60 m př. dokázala běžet 10,56 - pozitivní na tom bylo, že Anežka dokázala běžet konečně na první překážku !
Anežka odnesla nejvíce přípravu z minulého týdne, věřím, že jakmile si odpočine budou výkony mnohem mnohem lepší a osobáky se pohrnou !

Terezka Vlasáková si vytvořila osobák na 60 metrů.

Pomerančový mítink máme za sebou a nyní se blížíme Vánocům a po Novém roce již hurá do nové halové sezony !
 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved