Pomerančový mítink ukázal, že našim mladým puškám dosavadní trénink svědčí.

Žákovský mítink jsme pojali jako test uprostřed přípravy na halovou sezonu.

Tomáš Dostrašil se při těchto závodech loučil s žákovskou kategorií a Vojta Karásek, Ondřeh Rapp a Valeriy Hres se pomalu začínají dívat do žákovské kategorie z pozice těch starších...

Tomáš Dostrašil si chtěl ještě vylepšit svůj osobní rekord na 60 metrů žákovských překážek. To se podařilo a přidal k tomu i vylepšení osobního maxima na hladké šedesátce.
Na překážkách sice Tom prohrál v přímém souboji s Tomášem Pulíčkem ovšem ve velice kvalitním čase 8,68 s což znamená momentálně čtvrté místo v českých tabulkách.

Při závodě se opět projevilo, že Tomášovi se prostě v blocích líbí a na první překážku prostě spěchat nebude. V době kdy soupeři již první překážku překonali, Tom uvážlivým tempem překážku zdolává aby pak po celý zbytek trati s vypětím všech sil doháněl tu obrovskou ztrátu ze startu. O poznání lepší již byl Tomášův výběh z bloků na 60 metrů hladkých kdy se utkal v přímém souboji s vynikajícím běžcem z Lukášem Hodboděm, který měl v Jablonci v plánu zaútočit na český rekord na trati 300 m.

Start byl vydařenější a nakonec z toho bylo další vylepšení osobního maxima na současných 7,68 s.

Vojta Karásek měl za úkol přesvědčit se, že dřina kterou v posledních dnech absolvujeme není zbytečná a že hranice 40 vteřin ana 300 metrů je již hranicíá překonanou a je nutno hledět dál - dnes již k číslu 38. Začátek závodů na 60 metrů byl trošku rozpačitý, vycukání na startu stálo vojtu nějakou tu setinu přesto však čas 7,92 není z těch úplně nejlepších.

Pro běh na 300 metrů se však chystala lahůdka, kterou byl ohlášený útok Lukáše Hodbodě na hranici českého rekordu. Vojta měl to štěstí a startoval ve stejném běhu právě vedle nadějného nymburského sprintera.

Lukáš předvedl velmi kvalitní čas 36,31 avšak na český rekord to nestačilo o 5 setin. Náš Vojta se držel velice dobře. Podruhé v životě překonal hranici 40 vteřin, vylepšil si osobní rekord na 39,56 a jeho cílem tak začal být čas začínající na 38.

Příjemným překvapením pro mně byl výkona Valeriye Hrese na 300 metrů k pokoření hranice 40 vteři zbývalo pouhých 34 setin a Valeriy se zlepšil o více jak jednu a půl vteřiny. příště již výkon s trojkou na začátku určitě padne.

Ondra Rapp ve výšce nepřesvědčil o své výkonosti nad 160 cm. Skočil pouze 155 a přesto že třetí pokus na 160 cm byl docela nadějný, tak to pro něj byla konečná výška.
Na trati 60 m Ondra trpěl bolestí zad a jeho čas 8,19 patří spíše k podprůměru. Na 300 metrové trati však ukázal, že i jemu prospívá pokud na treninku něco dělá a zlepšení osobního rekordu u téměř 5 vteřin hovoří za vše. Čas 42,97 není sice ozdobou mítinku pro Ondru to však je výrazný posun vpřed.

Máme za sebou testovací závody a nyní se s vervou pustíme do závěrečné fáze přípravy na halovou sezonu, která se nezadržitelně blíží....

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved