Speciální testy dopadly výborně !

Poslední kontrolu naši trénovanosti před prvními závody jsme provedli toto úterý na domácím stadionu za příznivých klimatických podmínek. Kluci prokázali oproti podzimu výrazný výkonostní posun  a i když motorické testy nejsou všeříkající, ty speciálně zaměřené již napoví opravdu hodně. Vašek a Tomáš Boček šli testy v oblasti speciální vytrvalosti, která je  rozhodující pro čtvrtkaře, Tomáš Daněk pak absolovoval náročný test 3 x 1 km s intervalem odpočinku 6 minut, který ukazuje jeho připravenost v oblasi vytrvalosti tempové. Zdeněk testy absolovuje o něco později a v úterý se připravoval doma ve Valašském Meziřičí

Jak už jsem v nadpisu předeslal, testy dopadli na výbornou. Vašek v testu SV běžel 2 x 200 m s 2  minutovým intervalem. Tu první dvoustovku pěkně napálil a běžel v čase 23,2 s po 120 sekundové pauze běžel druhou, posledních 50 metrů už to hodně bolelo, ale čas v druhém běhu - 24,8 s mu dává skvělý výsledný průměr 24,0 s. Tento výsledek pro toto roční období koreluje dle Moravce a kol. (1988) s časem na čtvrtku pod 50,0 s !!! Takový čas ještě ale pro letošek neočekáváme, ale ukazuje se, že bude v našich silách stanovený cíl pro rok 2010 - 50,89 s splnit.

Mile mě překvapil Tomáš Boček. Ten si v posledních týdnech stěžoval na nepříjemný tlak v oblasti pravého hamstringu, který jej v tréninku stále limitoval. Z opatrnosti jsme se rozhodli místo dvoustovek absolovovat test třístovkový, který kluci již jednou na podzim běželi. Tomáš tentkrát s dobrým výsledkem 40,3 - 39,5 s , čili s výsledným průměrem 39,9 s. Včera Tomáš svůj výsledek výrazně vylepšil na průměr 38,35 s (!!), když první tříkilo běžel v čase 38,1 s a za 15 minut tu druhou za velice solidních 38,6 s. Apropos dosáhl lepšího výsledku než Vašek na podzim, no a Václav běžel toto dobou za 52,69 s, což je zhruba stanovený cíl pro letošek u Tomáše. Test ukázal, že Tomáš na dosažení tohoto cíle rozhodně má !!!

A nakonec Tomáš Daněk. Ten mě už třetí měsíc doslova šokuje v nejlepším slova smyslu, tím co na trénincích zaměřených na tempovou vytrvalost předvádí. Na úsecích od 500 m výš je zcela neunavitelný. V úsecích na úrovni anaerobního prahu (ANP) už hraje dokonce ve skupině prim. A tak mne už jeho včerejší fantastický výsledek s ohromným zlepšením oproti podzimu už ani nepřekvapil a to Tomáš musel celý test běžet úplně sám, což také není ideální. Tomáš prokázal vynikající připravenost na sezonu když test 3 x 1 km s 6 minutovým intervalem proběhl v časech 3:11 min - 3:15 - 3:09 min , což dává výsledný průměr 3:11,6 min !!!! V tomto testu tedy nyní ve skupině kraluje, doposud byl nejlepší VV s průměrem 3:15 min...........

Testy jsou testy. Hodnoty obecných a speciálních kontrolních testů vyjadřují úroveň kondiční a speciální připravenosti, čili  (PŘEDPOKLADU (!!) dosažení příslušné výkonostní úrovně. A i když ty speciání testy, které jsme toto úterý absolovovali napovídají mnohem víc než ty obecné,  závod je závod a zde hraje roli ještě mnohem více faktorů, než při pouhém tréninku(psychické, taktické......). Tento týden však ukázal , že jsme se na nadcházející sezónu připravili kvalitně a dobře a teď už je to na klucích, aby tuto skutečnost potvrdili i v závodě. Mají na to !!!

J.V. 28.4.2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved